• |
ide | kryesore

Gert Shehu tentoi të sulmonte Berishën që në oborrin e PD-së

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Gert shehu

Ish-kreu i RENEA-s, Erzen Breçani tha se Gert Shehu kishte tentuar t’i afrohej kryedemokratit Sali Berisha që gjatë kohës që ai ndodhej në selinë blu. Breçani tha se pas këqyrjes së kamerave të sigurisë së PD-së,ë shtë vënë re se ai ka qenë në oborr që më herët se të ndodhte ngjarja. Breçani rrëfen se 31-vjeçari ka tentuar për t’iu afruar Berishës, derisa gjeti pikën e dobët, pikërisht kur ai po ecte dhe para tij ndodheshin gazetarët.


“Te PD kemi hapur kamerat dhe kemi parë, që personi ka tentuar edhe në oborrin e PD. Është sjellë rreth e qark badigardëve, atyre që e ruajnë fizikisht Berishën. Ka tentuar deri në momentin që e ka goditur. Ka gjetur pikën e dobët. Dhe është pika e dobët për çdolloj badigardi është ndërhyrja përpara gazetarëve.


Në të gjitha deklarimet del kjo gjë. Ky nuk është i paidentifikueshëm. Mbahet mend nga veshja. Ka tentuar të hyjë, por bodigardët i kanë folur. Thonë që ka tentuar të hyjë, që nga oborri. Këtu ka gjetur momentin nga gazetarët. Ka qenë e pamundur për badigardët për t’u afruar” – tha Breçani.
Breçani ka dhënë detaje edhe për momentin e sulmit.

“Isha rreth 10 metra larg vendit të ngjarjes. Unë dëgjova që e goditën dhe u afrova. Falënderoj të gjithë ata që mu bindën dhe ndaluan së godituri. Ne reagojmë sepse na detyron profesioni. Edhe unë pata një goditje pa dashje. Vetë kordoni nuk kishte punonjës policie afër. Ne e morëm dhe e çuam në selinë e PD. Njoftuam sallën operative. Erdhi policia dhe e mori. I kërkova nëse kishte një dokument. Jo tha. Nuk kishte as telefon. Më tha emrin.

E pyeta pse e bëri. Ai tha vetëm: “Bëra atë që duhej bërë”. Nuk tha asnjë fjalë se kush e kishte sjellë. Nuk tha asgjë tjetër. “Bëra atë që duhej bërë dhe e bëra” – ishin fjalët e tij. Mu duk normal. Nuk mu duk si i çmendur. Po të kishte telefon do ia kishim mbajtur që të shihnim thirrjet. Nuk tha asnjë fjalë.
Kur erdhi policia nuk tha asnjë fjalë. E morën dhe ikën. Erdhën pak me vonesë sepse duhet të kishin ardhur më herët” –tha Breçani në Opinion. ©LAPSI.al


16 Comments

  1. po pidhin e motres tende o shkerllate ti I paemër
   07/12/2022 te 01:43 te qifte gjithe tirona farefisin o moterqire

 1. Hero i k…ky miku i jot. Lecken per te fshire kepucet e beka me zell. Kushedi si e ka hallin i ziu, por gjithesesi sherbeka per dicka. Ndersa ti me keto komente nuk bene as per faturino unaze i lali zdromsit!

  1. shikoni cfar mendimesh kam budallanjt .ka goditur nje 70 vjecar (merit) ja u qifsha familjen te parit Rames e deri tek Socjalisti i fu dit.

 2. ai mire ja beri sepse ju la ju kelyshet e kuq qe te ishit pjese e politikes,dhe pse me ligj duhet te ishit jashte saj per te pakten 100vjet.rrace shkerdhato-komuniste.

 3. Është i vetmi politikan shqiptar që ka justifikuar dhunën pasi e ka ushtruar direkt me njerëzit e tij. Është i vetmi politikan që gjithmonë ka gjetur arsye për të qenë me dhunuesin dhe jo me të dhunuarit në 30 vite pluralizëm në Shqipëri.

  Ndaj dhe sot kur i ndodhi ajo ngjarje e shëmtuar, ai nuk kishte se si të mendonte ndryshe, përveçse si Sali Berisha rrahës.Brecani eksperti i bythes per ta maskeuar kete gertin u sulen 30 cecene dhe nuk pyeten per gazetaret,bodigardi e la vete ta godiste kriminelin salih qe salihu te beje si vojo kushi mbi tank po nuk e pjerdh me njeri si Qen rrugesh do ngordhi salihu o cecene

 4. Ju rac e përzgjedhur…. dava psikopatesh, bythlëpiresish. Do jesh edhe ti si heroi juaj, Avni Rustemi i ri, skizofren. Gjithe skizofrenet frymezohen nga nje bullist ordiner qe e ka pushtetin si menyre per te qetesuar psikopatite e tij.

 5. Kush mendon ndryshe eshte çeçen, shpellar. Imagjinoni sa mendjemykur, deviant e te prapambetur jane. E tha lideri suprem, amin qeniet inferiore. Qenie te manipulueshme, te paafta te kene mendimin e tyre.
  Edhe arrogancen e paragjykimet prej inferioritetit i kane. Githkush qe eshte ne pushtet duhet kritikuar. Jane atje te sherbejne e jo te lepihen nga servilet e degraduar.
  Po zbraset ky vend e do mbeten vec bythelepiresit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.