• |
ide | kryesore

“Jam Montana nga Tepelena”, videot me recitime të të riut që goditi Sali Berishën (VIDEO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit


Gert Shehu, i cili i qëlloi me grusht një ditë më parë kryedemokratin Sali Berisha kishte kanal në Youtube. Kanali i tij kishte emrin, eva7196. Ai postonte video recitime kundër sistemit, fenomeneve të ndryshme, por edhe rima pa kuptim.

Në videot e publikuara, 31-vjeçari i akuzuar për goditje për shkak të detyrës dhe plagosje me dashje të Berishës kishte vargje edhe për fenë. Në recitimet e tij nuk mungojnë as patronazhistët.

‘Pat ardh pensioni mos rri si barboni. Na ndihmoni, mos bëni ça doni që navigon, sa të doni. Mos shani sa të doni se aty vihet mikrofoni…”- thotë ai në një video.

‘Se vdes, po s’pate besë, se kemi një sundues shumë mëshirues dhe një qen adhurues, kemi një krijues…”- vijon ai në videon e radhës.

“E ke me kusht, po ishte ngushtë bëhu grusht…”- thuhet në një tjetër video.


8 Comments

  1. Kjo besoj se eshte alibia me sakte per nje personazh qe dote hidhej ne veprim ne moment in qe do ju nevojitej ustallareve sado te zgjuar qe perpiqen te duken perseri amatore mbeten historian boterore ka qindra taste te tilla

  2. kjo tregon se e gjithe kjo qe inskenuar nga shpellari Berisha per te akuzuar Edi Ramen po karin e Edit do marri ne goje barboni i Vucidolit

  3. Ky qeka Klevio Serbiano i tepelenes. Eka shtyre dikush me siguri. E kane manipulu keq duke i la edhe ndonje borxh qe i ka ngel spaçatorve.

    1. Po shoku, por Klevion e kane kap si me trajse dhe me nje cigare. Ka bere bere burg kokerr me kokerr dhe ska spiunu apo bashkepunu me policine per ti shpetu burgut.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *