• |
ide | kryesore

“Më mirë se Brukseli i mërzitshëm”/ Rama: I dhamë buzëqeshje dje Europës

-Instant, Lajme, Të fundit


Sot kryeministri Edi Rama ndodhet në Bruksel dhe po diskuton rreth samitit BE-Ballkani Perëndimor i cili u mbaj në Tiranë dje më 6 dhjetor. Kryeqeveritari thotë se i dha buzëqeshje Europës gjatë mbajtjes së samitit. Sipas Ramës, ata ishin më mirë se sa kur mblidhen në kryeqytet e mëdha e depresive.

“Kur më pyeti dikush pak kohë më parë ‘çfarë Shqipëria do t’i sjellë Europës’, i thashë ‘mund t’i sjellim pak buzëqeshje.’ Dje sollëm buzëqeshje në fytyrat e tyre. Ishin më mirë se sa kur mblidhen në Brukselin e mërzitshëm. Mendoj që është shumë më e thellë se sa ajo që duket. Ne jemi shumë besnikë dhe kurrë nuk jemi të mërzitshëm. Këto dy gjëra janë shumë të nevojshme në BE.”, tha Rama.

Sipas kreut të qeverisë, popullariteti i BE në Shqipëri vijon të mbetet shumë i lartë. Ai shtoi se Shqipëria është vendi më proeuropian në kontinent.


32 Comments

  1. Degjo ata jo buzeqeshje po se di si nuk jan gajasur dje duke te pare ty qe fshive mermeret duke ju gjunjezuar! Katastrof… je politikani me jo politikan dhe me zvarranik qe kan pare kto truaj qe nga koha e zbulimit te Ilirise! Katastrof…shame on you all!

 1. Dje Rama beri nje mut te madh. 0 me bisht. Nje marrveshje Roaming per tu filluar pas 1 viti dhe ate e beri Majlinda Bregu. Roaming ska lidhje me integrimin. Rama mori 0 premtime, 0 sukses. Njerezit nuk jane çorra, kuptojne qe ky eshte nje i paafte, derdimen dhe vetem mashtrues. Genjen te varfrit qe as buke e as mend nuk kane. Me kete shumice rri ne pushtet dhe Shqiperia nuk ben progres.

 2. i kemi bere mikepritjen me te mire europianeve dje, dukej se dhe dielli ishte ne anen tone pasi lindi me i bukur se asnjehere tjeter

  1. I ka bere servilizmin me te madh Europe ,qe nuk eshte pare per ter historine e Shqiperise! Vetem zvarrijet dhe nenshtrimin tend Pam die!

 3. Po po europesi ka dhene krimin dhe drogen .U perkulet ne gjunje liderve europian , ky veprim eshte jashte zokneve shqiptare e tregon servilizem te peshtire .Kryeministri i nje vendi demokratik u perkulet vetem votusve shqiptar .

 4. I “jep buzeqeshje Evropes” doçi,…… lote e vualjtje Shqiperise e shqiptareve…Uuhh…..! Harrova edhe serbeve u buzeqesh, e i ul brekushet tradhetari i kombit!!!

 5. Ky eshte komplet rrote kari, mburravec,hajdut,karagjoz,I pa fe, flet vetem brockulla. Keyeqytetet e botes iben shpella dhe lideret qe dalin nga erresira e ketij bythe pa lare me mize kali.
  Turp

 6. Nganjehere si padashje rrenarrama thote te verteten! Ne Bruksel merzitet nuk e lene te pjerdh njeri sepse nuk mbaron se kurveruari me fjale, kurse ne Tirane ishin te detyruar ta ndegjonin se ishet kurva mikpritese e shtepise!

 7. Por ça buzëqeshje i dhe mor tartakut.Ke pe që qeshi.Mezi prisnin të iknin një orë e më parë.Dhe një marrëveshje që do hyjë në fuqi në fund të 2023.Drejtuesit europianë janë informuar nga ambasadorja e re e BE nga zullumet e tua dhe ti riperseritën detyrat që s’ke për t’i plotësuar kurrë.E morën vesh skandalin e Berishës dhe t’a harrojmë Europën!!!

 8. Ah mor shkerdhate…supershkerdhate.
  Nuk ke faj ti mor qenef…..
  PORPULL ALLVANOS QE JETON VETEM PER TE NGRENE!
  Edvin RamBilali girlfriend i Yurith Kimutit dhe prostitute EUROPIANE!

 9. publikun.

  “Ai që e ka gjuajtur është i njohur në familjen e Berishës, ka marrë rrogë. Një djalë i varfër, i rritur pa baba dhe ka parë Berishën si baba. Berisha ka 20 bodygurd, nuk besoj që do e lejonin të çante turmën . Berisha sa herë ka pasur humbje e ka kaluar në dhunë, si në 97′ me luftën civile, ku rrugët u mbushën me gjak. Berisha doli i padjegur.

  Në 2011, 21 janar, ndjeu që po i ikte pushteti dhe vrau 4 protestues. Çdo dalje e Berishës e ka kultuë politike dhunën.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *