• |
ide | kryesore

Nesho tregon çfarë ndodhi: Isha në krah të Berishës kur u godit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Nesho

Nënkryetari i Partisë së Lirisë, Agim Nesho ka treguar momentin kur kryetari i PD, Sali Berisha u sulmua gjatë protestës. Ai tha se agresori ndaj kryedemokratit është porositur nga qeveria. Sipas tij Berisha arriti ta përballonte sulmin dhe tregoi kurajo duke vijuar protestën.


“Jemi takuar me Berishën që në seli. Kemi folur për protestën paqësore dhe thamë që ne nuk duhet të japim asnjë shkak pasi protesta e ka dhënë mesazhin e saj. Berisha dhe Meta qëndruan së bashku në zyrë për 45 minuta. Ne diskutuam se cilat do të jenë mesazhet që do u japim ndërkombëtarëve dhe që nuk do të biem pre e provokimeve.


Ky ishte një provokim i pastër. Nuk e kuptova në momentin e parë. Nuk e pashë nëse ishte grusht. Pashë një lëkundje të Berishës nga goditja dhe më pas u afruan simpatizantët. Berisha e pa që në momentin e parë që kishte gjak në fytyrë. Sigurisht kishte emocione.

Po mos kishte ndërhyrje nga Meta dhe Breçani, autori mund të kishte humbur jetën. U pa që ishte provokim. Me atë rritim turma mund të bënte çdo gjë. Psikologjia e turmës në situata të tilla është e paparashikueshme.

Berisha reagoi me kurajë dhe si lider. Menjëherë iu hoq gjaku… Kjo është faza e fundit që mund të bëjë kjo qeveri. Në i kishim mesazhet që Europa i kishte vënë këtij regjimi. Fati i madh që nuk pati viktima. Ky është një moment tepër i rëndësishëm dhe tregon që jemi para një realiteti ku Shqipëria ka shkarë nga rruga demokratike”, – tha Nesho në Opinion. ©LAPSI.al


13 Comments

 1. Paske shpetuar per nje t’qime o Nesho!

  He mo vellezer Opozitare te foltores, e vute Vazelinen sot apo ne te thate?

  Ja drodhet themelet regjimit te Edvin Kristaq Droges?

  Ky incidenti i sajuar do t’ju kthehet mbrapsht. S’ka shans qe Berisha te fitoje simpati. Eshte leter e djegur.

  1. Me turp nuk ka Bushat.
   Pse me kete nevojtore do mbrosh Berishen qe ia futi te jatin ne burg.
   Paske ngel shume keq Bushat.

 2. Asgje ska nddodhur. Ajo qe eshte ngjarje per Shqiperine eshte ardhja e gjithe lidereve europian ne Shqiperi.

 3. Është i vetmi politikan shqiptar që ka justifikuar dhunën pasi e ka ushtruar direkt me njerëzit e tij. Është i vetmi politikan që gjithmonë ka gjetur arsye për të qenë me dhunuesin dhe jo me të dhunuarit në 30 vite pluralizëm në Shqipëri.

  Ndaj dhe sot kur i ndodhi ajo ngjarje e shëmtuar, ai nuk kishte se si të mendonte ndryshe, përveçse si Sali Berisha rrahës. Pse bodigarket e lane kete budalla ta godiste spiunin salih,kjo tregon inskenimin qe i ka bere vetes salihu,policia do i arrestoje keta badigade qe e bene per vdekje kete budalla,salihu ka 30 vjet qe e kercenon e vret kete popull,erdhi koha qe do te ngordhe si Qen rrugesh ky serb spiun salih

  1. Edhe une mendoj se ishte inskenim per te marre gjithe vemendjen mbi vete. Por se kur do ngordhe ky felliqesira me e madhe e ketyre 30 viteve Salim Ram Vicidoli, nuk e di. Nuk bie rrufeja ne hale jooo

 4. po motra jote kur ben gojore o pallikaris grek, berisha do ta fusi karin ne gojen, do te shkerlleje motren tende

  1. Late kokrren e namit me llafe mo plak. Paskeni qene baxhella ordine!

   Ketej thoni: do t’ju qijme, do t’ju fusim karin n’goje, pidhin n’bythe… pastaj dilni tek bulevardi hani Krahun tone deri me rrenxe!

   1. Ne fakt,jargaqis ordineris,sa krahu e hengret ju,se protesta u zhvillua per bukuri!
    Ju plaset duke thene do bllokohet kjo apo ajo rruge,e bete shtetrrethim dhe i treguat gjoja vendin protestuesve,por ne fakt ngelet me bisht nder shale;protesta e kreu misionin,dhe nderkombetaret u informuan me mire (edhe prej grushtit) se çndodh ketu.

 5. Turp te kesh ti o Nesho qe rri ne krah te atij malokut te semure psiqik. Po ik mor ne pension plak, akoma me Salen rrini ju.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.