Mësohet se një furgon është përplasur me një makinë dhe për pasojë kjo e fundit është ndarë në dysh.

Mediat kosovare raportojnë se viktima ka ndërruar jetë në vendin e ngjarjes, ndërsa disa persona kanë mbetur të plagosur. Deri më tani nuk dihen rrethanat e ngjarjes në fjalë. Siç shihet dhe nga pamjet, makina është ndarë në dysh, pasi përplasja ka qenë shumë e fortë.