• |
ide | kryesore

Berisha mesazh Ramës pas sulmit në protestë: Jetën e japim, votën s’ta falim

-Instant, Lajme, Të fundit


Kuvendi Kombëtar i Forumit Rinor të Partisë Demokratike po mban sot një ceremoni në nder të Ditës së Rinisë, ku mbushen 32 vite nga lëvizja studentore e 1990 që solli ndryshimin. Teksa të pranishëm në sallë janë demokratë, mes tyre kryetari i PD-së, Sali Berisha, aktiviteti nisi me himnin shqiptar ku të gjithë u ngritën në këmbë dhe kënduan në një zë.

Berisha gjatë fjalës së tij, Berisha tha se Edi Rama nxori një kriminel për ta goditur në protestë, por shtoi se një njeri mund ta godasësh apo vrasësh, por kauza nuk vdes kurrë.

“Sot fjala dhe kryefjala e ditës dhe kohës është revolucion, dhe vetëm revolucion. Shqipëria nuk shpëtohet me lutje, me deklarata shpëtohet me revolucion, e shpëtojnë guximtarët, ata që e duan, që i dalin zot, ata si ju të cilët jeni të gatshëm të përballeni ballë për ballë me fundërrinat e regjimit të vjetër, me Edi Ramën, këtë bir xhelati që urren qenien shqiptare, liritë dhe dinjitetin e tyre.

Miqtë e mi, forumi dhe PD prej një viti u angazhua në një përpjekje të madhe për të vendosur votën në piedestal. Zhvilluam primaret, referendumet, në mënyrë që secili prej jush të ketë pushtetin dhe dinjitetin e vet. Këto nuk i kemi vetëm për veten tonë, do bëmë gjithçka t’ia garantojmë çdo qytetari shqiptarë atij që na saboton dhe atij që na voton.

Sot në pushtet është një klikë që urren liritë tuaja. Një njeri që ka shndërruar shtetin në një makineri monstruoze, të shtypjes dhe plaçkitjes së votës. Që përdor paratë dhe taksat e prindërve tuaj për të vjedhur votat.

Të rinjtë ikin dhe largohen sikur ky vend të ishte i mallkuar, por ky vend është i bekuar. Por ne do t’ia dalim, ne do i dalim zot Shqipërisë jemi të gatshëm të luftojmë çdo pushtues dhe mafie të saj.

Asgjë nuk na ndalon ne pa realizuar qëllimet tona, Edi Rama, ky frikacak nxjerr një kriminel në rrugë dhe gjuan, por një njeri mund të gjuhet, dhe vritet, por kauza nuk vdes kurrë more mjeran!

Ne do ta faktojmë shpejt se kauza jonë do të triumfojë, se Shqipërinë s’ta japim kurrë, se votën e lirë s’ta japim kurrë. Ata që kanë luftuar pushtues në histori, i kanë luftuar me moton ja vdekje ja liri, ne do ta luftojmë me moton jetën e japim votën nuk ta falim! Mjerë ti që ke prek votën tonë.

Ju mbaroni Kuvendin, partia mbyll primaret. Fillon faza e dytë e revolucionit, përballja me të gjithë potencialin tonë me këtë armik, përbindësh që po ushtron gjenocid mbi shqiptarët. Unë kam besim të madh se secili prej jush e ka shumë të qartë”, tha Berisha.


26 Comments

  1. Berisha tha sot..
   LIRIA kerkon sakrifica.
   .
   .
   .
   Keq gjendja. Po kerkokan ndihme te djalli. Dhe te magjia e zez.
   .
   .
   .
   Pyetja qe ngrihet tani eshte… A ka te virgjera ne PD??????????????????????
   Dhe nese gjendet 😜😜😜
   Kush do ta kryej ritualin???

  2. Po sikur te diskutojme per perversitetin dhe bythlepirjen e sojit tend, o skilos? Meqe e keni ne menu si detyrim ndaj skizofrenit ne pushtet. Sala me syza, pa syza, me gjynahe a pa gjynahe, del ne shesh te mejdanit.
   Brenda e ne te gjitha vrimat e kane servilet e pushtetit si soji yt. Ndaj e keni imagjinaten te zhvilluar. I mendoni te gjithe si veten.
   Dhe gjoja tall bythen me militantet, Jorgo bythlepiresi, zgjebaraku pervers.

 1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

  Rama le të guxojë të vjedhë vota me 14 maj, do ta shohë se as 24 orë nuk do ta zenë në pushtet, pas nisjes së protestës nqs do të guxojë të vjedhë vota.

  Ja vdekje ja liri!

 2. Edi Rama tall karet me ty o rrot kari Kujton se do shpetosh gjene e vjedhur dhe nga krimet e tua ndaj shqiptarve? Jo o loqe vucidoli se shqiptaret nuk harrojne kollaj

 3. New look, new style…

  The Brand New… Berisha 4.0 (i grushtumi)!

  Dhe ta dish mire ti Edvin Kristaq Droga:

  ne te foltores bythen ta japim, por voten kurre! KURRE!

   1. Hajde tek lajmi ngjitur me foton e Berishes me syze se aty po diskutojme per seks dhe kulinari.

    Kontribuo edhe ti me ndonje fetish apo recete…

  1. Hahaha jorgo. Leri o njeri. Leri rehat, se po u vin goditjet nga te gjitha anet.
   Jorgo.. Se kam harruar te pyes.
   Si po ja ben me macen? Me aragosta po e ushqen?
   Se kjo macia ime nuk po i afrohet as salmonit.

   1. Tmerr! Ka kaluar nga Japanese ne Fusion Cousine me nje tendence drejt Gastronomise Molekulare.

    Po behet dita dites me e sofistikuar dhe snobe.

    1. Ehh. Ushqimin japonez un ja preva qe para nje viti.
     Biles me sushin, me pesoi shok alergjik. Kater muaj qe te qetësohej. Po pas shum seancash me dietolog dhe personal trainer. U qetesua.

     Me informo, se si shkon me Gastronomin molekulare. Se kam degjuar fjal te mira. Po jam pak i pavendosur.

    2. Po eshte maçok vishe me ngjyrat e ylberit. Zmadho dhe foton e Avni Rustemit te ri, heroit tuaj skizofren, dhe beni ndonje party veshur me fustane, taka…siç u ka lezet.
     Beni dhe ndonje ritual adhurimi me njeri-tjetrin per nder te skizofrenit te gjate. Mos is kurseni vetes snobizmin, ylber Palibytha.

 4. Haha, Berisha Pirate Edition!!! 😀

  Pertej shakase, pyetja eshte: Na iken 32 vjet tokesore, akoma me keto muhabete?! Do bejme ndonjehere perpara si shoqeri ne, apo vt, nje cop fshat me ca kulla idiote do ngelim gjithe jeten?!

 5. Ky eshte arkitekti i vjedhjes dhe manipulimit te votes. Ky popull eshte i majte. E djathta kurre nuk fiton drejt e drejt.
  Tymnaja do na vidhen votat eshte vetem per te justifikuar humbjen. Dhe shkak eshte figura e djeguar e diskretiduar dhe konsumuar e Berishes.
  Nese demokratet dhe elektorati gri mendojne qe do heqin Ramen per te sjelle Berishen jane jashte realitetit.
  Hiqni Berishen dhe shpresoni. Votat jane aty. Ska bythe ti vjedh njeri.

  1. Jo nuk besoj se ky popull eshte i majt. Un personalisht e pranoj qe e votoj ps, vetem e vetem mos te vijn ne pushtet, idiotet e gjasme te djathtes. Se te djathten ne shqiperi nuk ka mundesi ta perfaqesoj nje njeri qe u ne dark ishte komunist i thekur. Dhe ne mengjes u zgjua demokrat i flakt.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *