• |
ide | kryesore

Julie Andrews zbulon nëse do të rikthehet në ‘Princess Diaries 3’

-Instant, Paparazzi, Slider

Julie Andrews ka zbuluar së fundmi nëse do të rikthehet si gjyshja e Mia Thermopolis në ‘Princess Diaries 3’ .


“Po, ndoshta nuk do të jetë e mundur në këtë pikë,” zbuloi aktorja në Access Hollywood. “Kanë kaluar shumë vite më vonë dhe unë jam shumë më e vjetër dhe Anne, princesha, tani është mbretëreshë.”


Por ndërsa një ribashkim në ekran mes Mbretëreshës Clarisse dhe Mbretëreshës Mia mund të mos jetë në skenë, Julie ngacmoi një rol të ardhshëm së bashku me Anne. “Ne do të bëjmë diçka së bashku,” vazhdoi ajo. “Ajo është një shoqe e mirë.”

Filmi do të  jetë një vazhdim i udhëtimit mbretëror të Mia-s. (Filmi i vitit 2001, i bazuar në romanet e Meg Cabot, paraqiste protagonisten adoleshente të Anne-s duke zbuluar se ajo është një princeshë. Vazhdimi i vitit 2004  e pa atë të merrte fronin pasi gjyshja e saj të tërhiqej.’ Në filma u shfaqën gjithashtu Heather Matarazzo, Mandy Moore, Chris Pine, Erik von Detten, Hector Elizondo dhe Sandra Oh. Nga ana e saj, Anne tashmë ka shprehur interesin e saj për t’u rikthyer në Genova.

“Dua ta bëj”, tha ajo në një episod të vitit 2019 të Watch What Happens Live. “Ne të gjithë duam që kjo të ndodhë. Është po aq e rëndësishme për ne sa është për ju. Jemi duke punuar për të.” Dhe që atëherë, ajo e ka bërë të qartë se filmi është ende  i dashur për të. Në 20-vjetorin e filmit të parë në 2021, Anne bëri homazhe për filmin që nisi karrierën e saj. “Mrekullitë ndodhin”,shkroi Hathaway në Instagram bashkë me një sërë fotosh nga filmi. “Gëzuar ditëlindjen e 20-të për #princessdiaries”./Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.