• |
ide | kryesore

Plagosi me thikë vjehrrin dhe kunatin në Vlorë, Gjykata lë në burg 27-vjeçarin

-Instant, Lajme, Të fundit


Gjykata e Vlorës ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për 27-vjeçarin Rildi Kocja.

Ky i fundit plagosur me thikë vjehrrin dhe kunatin e tij, Xhevdet dhe Albion Brasuhi në Vlorë.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës  21:30, në lagjen “1 Maji” më 4 dhjetor.

Rildi Kocja, pas plagosjes u largua nga vendi i ngjarjes, për tu arrestuar një orë më vonë nga forcat e policisë.

Xhevder Braushi, 62 vjeç dhe i biri, Albion Braushi, 30 vjeç u gjetën të plagosur në trotuar nga kalimtarët e rastit të cilët i dërguan me urgjencë në Spitalin Rajonal të Vlorës.

Një ditë më pas, Albion Braushi, i cili kishte marrë 8 goditje me thikë, u nis drejt Spitalit të Traumës në Tiranë për mjekim më të specializuar.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *