• |
ide | kryesore

Rusi-SHBA arrijnë marrëveshje, basketbollistja shkëmbehet me trafikantin e armëve

-Instant, Arkiva, Planet, Të fundit


Rusia dhe SHBA kanë arritur marrëveshjen për shkëmbinin e basketbollistes amerikane me trafikantin e armëve rus.

Vetë Presidenti Bide, ka njoftuar se rusia ka liruar yllin e basketbollit amerikan, Brittney Griner, në këmbim të lirimit nga Shtetet e Bashkuara të tregtarit famëkeq rus të armëve Viktor Bout.

“Ajo është e sigurt. Është në avion, duke u kthyer në shtëpi,” tha zoti Biden në një postim në Twitter.

Presidenti Biden dhe nënpresidentja Kamala Harris bideuan në telefon me zonjën Griner nga Zyra Ovale, tha një zyrtar amerikan.


2 Comments

  1. Leasbigja bythzeze ne kembin te killerit te mijra vetve. Vetem nje gamor si xho bideja ben te tilla dille. Kjo lezboja do u hedh trute e gomarit femijve se si te ndryshojn seksin nderkohe rusi do vazhdoje te shese arme qe targetojne amerikanet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *