• |
ide | kryesore

Berisha: Do vazhdojmë me revolucionin, protesta deri në mosbindje civile!

-Instant, Lajme, Të fundit


Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi se sulmit ndaj tij me grusht në protestën e opozitës, se kundërpërgjigja do të vijë përmes revolucionit.

“Revolucioni demokratik hyn në fazën e dytë. Përfundimi me sukses gjer tani dhe shpresoj që dhe të dielën që vjen i atyre balotazheve, shënon kurorëzimin e një procesi, festivali të vërtetë lirie. Nuk them të përsosur. Në PD e ka nxjerr këtë parti shumë herë më të fortë, ndaj kam mirënjohje të pakufishëm ndaj organizatorëve, konkurrenteve, komisionerëve, që dhuruan këtë proces. Tani qëllimi ynë është siç votuam brenda partisë, të votojnë dhe shqiptarët.

Ne duam që shqiptarët të votojnë. Nuk mund të kemi iluzion se me një kryeministër që në përputhje të aktit 3 të organizatës së kombeve të bashkuara po kryen gjenocid kundër shqiptarëve për shpërbërjen e tyre. Nuk kemi iluzion se do të kemi votë të lirë. Konstatoj me kënaqësi këtë të shqiptarët. Do vazhdojmë me revolucionin tonë për të shpëtuar Shqipërinë nga ky pushtim i brendshëm, ndoshta dhe më barbar se pushtimet e jashtme. Motoja do jetë ajo, do bindim çdo shqiptar se nëse nuk i dalin zot votës së tyre nuk kanë kurrë të ardhme. Të mos presin nga askush. E marr këtë shembull për të theksuar se çfarë situatë është sot, por kam besim të madh se një kalbësirë si kjo nuk do mund të zgjasë dhe do bëjmë gjithçka për t’i shkurtuar jetën kësaj kalbësire. Jemi për të gjitha format dhe të mosbindjes civile.”, tha Berisha.


18 Comments

 1. Saliu dashka te ktheje 1996 , si menyre votimi demokratik.Edi kryeminister deri me 2034 zhvillim I turizmit, aeroporteve ,porteve,saliu dhe analistet e shqupit ne upuzit konservatore revolucjonare komuniste.

 2. Gjate 30 viteve qe per fatin tim te keq kam ndjekur kete njeri, kam pare se si ka kaluar nga histeria ne absurditet pastaj ne delir dhe se fundi ne skizofreni te plote.

  1. Jorgo… Per inatin tuaj. Dhe per mbeshtetje te lexhendes son sali berishes. Ne te gjith si demokrat do nxijm syt tan.

   1. Do beheni te gjithe si Arushe Dudushe Panda?!

    Pastaj do vini te gjithe syze, do visheni me kostum te zi dhe do te beheni si Blues Brothers?!

    Me likes it. 🥰

 3. Po mire mer sal. Na plasi kari dmth. Se nje arsye qe shqiptaret ikin eshte edhe ekzistenca akoma e politikaneve dinosair si ty qe gjuhen e urrejtjes e kane metode operimi. Eshte viti 2022 mer kukudh muti. Qe edi rama duhet te iki sa me pare eshte e nevojshme, po qe ti sje e sje alternative zevendesimi kjo as diskutohet. As ti as ilir meta as ata zarat ne pd qe te rrethojne. Pd ka nevoje imediate rithemelimi dhe kjo fillon me zhdukjen tende dhe ter kastes drejtuese te pds se tanishme. Te tere.

 4. Osht si tigri pa dhombe tashti, nuk te kafshon dot, i kan ngal vetem fjalet per te mastrubu ate tufe slleverish qe i besojne.

 5. Jane mbledh gjithe kurvat mavi me pagese
  por harrojne se saliu do ua qi mamate nje e nga nje
  Librin e shtepise ku ta keni o kurva pa dinjitet

  1. Sala tani eshte nje i vdekur qe ecen po edhe ju keni ven gjyslyke dhe nuk shikoni dot. Kujdes se mos ju hedh ne humner.

  2. Sa per dijenin tende dhe jo te kurvave mavi revolucioni eshte teori dhe praktike e majte komuniste. Po ku ta dish ti o gjore. Ty me mire te pelqen komunisti kur te thote qe hena eshte katrore dhe aty kalon te ekstaze.

 6. Partitë Popullore Europiane (aleate të PD) dënojnë sulmin ndaj Berishës si qytetar, jo si kreu i PD: E quajnë thjesht demonstrues

 7. hahahaha do beje revoluciaon Non grata me 300 shpellare hahahahahaha Ti je leter e djegur o qelbesire vucidoli Ai grusht qe hengre ta ka bere trurin qelb dhe flet karlliqe Provoje te besh revolucione se e shef pidhin e sheqere kurves

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *