• |
ide | kryesore

Berisha për Yuri Kim: Ka thirrur në ambasadë deputetë për t’i vënë kundër meje

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Yuri Kim-Sali Berisha


Kryedemokrati Sali Berisha tha sot ndër të tjera se ambasadorja amerikane Yuri Kim ka thirrur në ambasadë deputetë të Kuvendit të Shqipërisë, për t’i vënë kundër tij.

I pyetur se nëse mes këtyre deputetëve kishe edhe demokratë dhe sa prej tyre i janë nënshtruar, Berisha tha se ka informacion të plotë, por se nuk do të flasë sot për këtë teme.

“Kam informacion të plotë për thirrjen që u ka bërë deputetëve, nuk kam asnjë informacion për secilën bisedë, por për disa. Ai ka qenë një akt i turpshëm, i paimagjinueshëm. Një diplomat s’mund të zhvillonte kurrë një aktivitet të tillë, dhe e bëri vetëm për të ndihmuar Ramën, siç ofendoi demokratët me barin, por unë nuk dua të flas sot për të”, tha Berisha.


16 Comments

 1. Edhe ai ajo. Qe do vij. Te njejten gje do bej. Se nuk ta ben personi ambasdor. Po shteti qe perfaqson.
  Ke mbaruar o plak i damkosur.
  I DAMKOSUR ME LETRA. TANI EDHE NE FYTYR.

  1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

   Kjo është demokracia e leshit, që dijmë ne shqiptarët ku gjithfarë muti, injorant, pabuks, dembel parrazit, ka të drejtën të marrë nëpër gojë personalitete të cilët janë model, të paktën në jetën familjare e profesionale siç është Dr berisha.

   Dhe sikur këta mutër që flasin në mënyrë kaq perverse për Berishën, sikur të kishin punuar sa një e dhjeta e tij, do të kishin tjetër fat në jetë e jo këtë të patronazhistit.

 2. Mbasi lexova këtë lajm u binda përfundimisht se Sali Berisha është kundër qëndrimit pro Amerikan.
  Mjerë shqiptarët! Mjerë ata injorantë, që e ndjkin ketë monstër, këtë fundërrinë!

   1. Eshte Prof Dr Sali Berisha o merda gelbaza Jo si edvic qelbesira flinte poshte ures ne Paris dhe hante patellxhan afrikan

 3. I lumte, ka bere gjene me te mire per ty komunistin uzurpator te se djathtes shqiptare, per ty qe shkaterrove pronen e pronareve te ligjshem, qe shkaterrove territorin me ndertimet pa leje, ti qe djallezisht shpike legalizimet, ti i fajdebe, ti zjarrvenesi i shqiperise, ti vrases i Gerdecit, ti i krime pa fund.

  1. Ke prone te ka mar pronarve se nga komunizmi dolet edhe pa zorr ne bark! Dha a sa mundi dhe normalisht dhe gabime ka se ne fund te fundit mori pushtet nga koperativat bujqsore dhe e filloi gjithcka nga zero mos te them nen zero! Llogari kerkohu ktyre qe moren shtet te ngritur edhe po ju nxjerrin nga buca jasht edhe nga shpiat qe keni se i duhen per investime te jashtzakonshme si psh pastrimi i parave ne kulla betoni! Mire tua bej madje madje sh shpejt do perfundoni si ne kohen e xhaxhit do tua bej dhe ajrin me racion! Njerez kot, pa pik bote!

 4. Partitë Popullore Europiane (aleate të PD) dënojnë sulmin ndaj Berishës si qytetar, jo si kreu i PD: E quajnë thjesht demonstrues

  1. E mire demonstrues eshte ! Ju doni te fshini dhe historin por histori nuk fshini dot se nese tani eshte demostrues i zakonshem ka qen dikur president dhe kryeminister e prandaj sido ta rrotulloni prap nuk e shtemberoni dot faktin ! Ik tani rri urte aty!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *