• |
ide | kryesore

Dita Kundër Korrupsionit/ SHBA: Vazhdojmë luftën për rritjen e transparencës globale

-Instant, Lajme, Të fundit


Në Ditën ndërkombëtare kundër Korrupsionit ambasada amerikane ka reaguar në një postim në faqen zyrtare në Facebook. Në postim thekson përkushtimi i Amerikës për të vazhduar përpjekjet për të rritur transparencën në komunitetin global. Kjo sipas tyre realizohet duke forcuar institucionet qeveritare. Po ashtu edhe duke përdorur kufizimet e vizave dhe sanksionet ndaj zyrtarëve të korruptuar, si dhe duke mbështetur gazetarët.

Në postimin në rrjetet sociale ambasada thekson se “Shtetet e Bashkuara janë thellësisht të përkushtuara për të vazhduar këto përpjekje dhe për të rritur transparencën në komunitetin global”.


7 Comments

 1. Me te korruptuar se ju amerikanet nuk ka.

  Me lobimet tuaja me jep 1 milion euro te zgjedhim deputet apo senator nuk ka.

  Futni ne siklet edhe te huajt por ju bravo ju qofte beni si them une mos beni si bej une.

  1. amerika eshte vendi me i korruptum ne planet

   duke filluar nga martesat bithqir me bithqir e deri ke korrupsioni ekonomik dhe nderhyrje ne vende sovrane

 2. Faleminderit SHBA-ve per mbeshtetjen ne luften ndaj korrupsionit, mbeshtetje e cila eshte intensifikuar vecanerisht qe prej 19 Majit 2021.

 3. Duhet te bejme nje ligj per lobimet ne Shqiperi. Temarim si shembull kampionet e demokracise, SHBA-tr.
  Keshtu oligarket paguajne legalisht dhe jo fshehurazi dhe bejne ligje si i duan ata, marim perfitimet e privilegjet qe duan dhe njekohesisht forcojme demokracine.
  Kush nuk ka para per lobim, le te vdese. Bota ka shkuar 8 miliarde.
  Si ishte ojo parulla tek “Ferma e Kafsheve” : Te gjitha kafshet jane te barabarta, por disa jane edhe me te barabarta.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *