• |
ide | kryesore

Pas SHBA, edhe Gjermania kërkon shtyrje të zgjedhjeve në veri të Kosovës

-Instant, Lajme, Të fundit


Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, ka thënë se zgjedhjet e jashtëzakonshme në veri duhet të shtyhen. Kjo deklaratë erdhi pas incidenteve të fundit atje. Rohdeka shpërndarë postimin e Ambasadorit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Jeffrey Hovenier, ku ai thotë se s’janë kushtet të mbahen zgjedhjet tani. Rohde ka thënë se pajtohet me këtë që ka thënë Hovenier.

“Pajtohem me kolegun tim nga Shtetet e Bashkuara se zgjedhjet duhet të shtyhen. Është e dukshme se me situatën aktuale, nuk është e përshtatshme që ato të mbahen tani”, ka shkruar Rohde.


2 Comments

  1. Këta mirë bëjnë që thonë të shtyhen se qetësohet situata por nuk ndryshon asgjë.Serbët me këtë avaz do vazhdojnë.Popull i pandreqshëm, tinzar, vrasës e destabilizues.Europa dhe Amerika duhet t’a ndajnë mendjen,t’a izolojnë e mos t’ja kryenin bishtin.Apo po presin si do shkojë situata në Ukrainë!!!

  2. Stabilokracia eshte me e rendesishme se demokracia dhe sundimi i ligjit.
    Kesaj i thone ti thuash derrit daje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *