• |
ide | kryesore

Iu gjet drσgë me vlerë 300 mijë euro, pranga shqiptarit në Greqi

-Instant, Lajme, Të fundit
kakavijë, rrëmbeu, kërkim, sekuestrohen, Greqi


Një shqiptar ka rënë në prangat e policisë së Selanikut pasi u kap me drogë. Gjatë kontrollit 42-vjeçarit shqiptar iu gjetën në banesë 19 kg 65 gram marijuanë të ndara në disa pako. Po ashtu, iu gjet dhe 3 kg e 404 gram kokainë dhe 2 peshore elektronike. Ndërkohë, shqiptarit iu sekuestruan dhe 530 euro dhe 2 celularë. Ndërkohë, nëse droga do të dilte në shitje ajo kapte vlerën e rreth 300 mijë eurove.

Ndaj shqiptarit rëndon akuza për posedim dhe trafikim të lëndëve narkotike.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *