• |
ide | kryesore

Tensionet në veri të vendit, Osmani takon sot krerët e partive

-Instant, Lajme, Të fundit
Osmani: Të ulemi dhe të gjejmë zgjidhje me BE dhe SHBA


Kërkesat për shtyrjen e zgjedhjeve të 18 dhjetorit në katër komunat e veriut të Kosovës, po shtohen për çdo ditë. Përveç insistimit amerikan për shtyrjen e tyre, për shkak të situatës së brishtë të sigurisë, kërkesës i është bashkuar edhe Gjermania.
Ndërkohë, Gazeta Express ka mësuar nga burime të saj që presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani u ka dërguar ftesa liderëve të partive politike parlamentare për t’u takuar sot në ora 14:30. Në këtë takim do të diskutohet situata e sigurisë në veri dhe pengesat që janë paraqitur për të garantuar një proces të sigurt zgjedhor në katër komunat veriore.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *