• |
ide | kryesore

Sam Asghari flet për mungesën e Britney në publik

-Instant, Paparazzi, Slider


Sam Asghari ka folur për mungesën e Britney Spears në ngjarjet publike.

“Mediat sociale mund të jenë traumatizuese. Ndonjëherë është mirë të bëni një pushim,” shkroi Asghari në një seri postimesh të shpërndara në Instagram Stories. “Ajo ka zërin e saj dhe është një grua e lirë”. Postimet vijnë pasi Spears çaktivizoi edhe një herë llogarinë e saj në Instagram të martën, përpara se të riaktivizonte llogarinë të enjten pasdite.

Asghari ka trajtuar edhe arsyen që nuk ka shpërndarë shumë foto të Spears muajt e fundit, duke shkruar: “Kam respekt për privatësinë e saj dhe e mbroj atë në çdo kohë. Për respekt për privatësinë e saj, nuk postoj.. Kërkoj leje nëse e bëj ndonjëherë.”

Përsa i përket mungesës së saj në shumë prej tapeteve të kuq ku ai shfaqet, Asghari shpjegoi se daljet publike thjesht nuk janë diçka që asaj i pëlqen pas vitesh që është në qendër të vëmendjes. “Për punën time më duhet të marr pjesë në shumë ngjarje. Do të ishte nderi im nëse ajo bashkohet. Për të, ato gjëra nuk janë argëtuese. Ato janë  plot stres,” shkroi ai. “Veçanërisht pasi ajo i ka bërë këto gjëra që në moshën 8 vjeçare.”

“Unë gjithmonë e kam respektuar dhe mbështetur privatësinë e saj. Unë kërkoj nga ju fansat të bëni të njëjtën gjë,” shtoi Asgari, duke iu lutur fansave që të mos e përndjekin këngëtaren me pyetje dhe spekulime për praninë e saj në internet. “Ndonjëherë të qenit tepër mbrojtës mund të shkaktojë më shumë stres dhe dëm.”

Disa fansa kanë spekuluar se ikona e popit nuk është në të vërtetë nën kontrollin e rrjeteve të saj sociale, pasi postoi një foto festive të motrës së saj, Jamie Lynn Spears, në ditëlindjen e 41-të të Britney-t më 2 dhjetor, pas disa muajsh grindje mes vëllezërve dhe motrave./Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *