• |
ide | kryesore

Sulmi ndaj EULEX-it në veri të Kosovës, NATO reagon: E papranueshme

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
NATO


NATO ka dënuar sulmin ndaj patrullës së EULEX-it në veri të Kosovës, teksa zëdhënësja e NATO-s, Oana Lungescu ka thënë se çdo sulm i tillë është i papranueshëm dhe se autorët e këtij sulmi duhet të mbajnë përgjegjësi.

Ajo shtoi se misioni i KFOR-it në Kosovë mbetet jashtëzakonisht vigjilent dhe plotësisht i aftë për ta kryer atë në bazë të mandatit të OKB në vend.

“Ne bashkohemi me Aleatët e NATO-s dhe BE-së për të dënuar fuqishëm sulmin me granatë trullosëse ndaj një patrullë të EULEX-it mbrëmë. Çdo sulm i tillë është i papranueshëm dhe përgjegjësit duhet të mbajnë përgjegjësi. Misioni i KFOR-it mbetet jashtëzakonisht vigjilent dhe plotësisht i aftë për ta kryer atë në bazë të mandatit të OKB në Kosovë. U bëjmë thirrje të gjitha palëve që të shmangin veprimet dhe retorikën provokuese dhe të kontribuojnë për qetësinë dhe stabilitetin”, shkroi ajo në Twitter.


7 Comments

 1. Partinë Demokratike e ngritën nga themelet studentët e Dhjetorit 1990, e ngritën nga themelet të djathtët e burgosur, të internuar, e ngritën intelektualët e papërzierë me “diktaturën komuniste”, por e mori “llokum” Sali Berisha. E mori të gatshme, pas orientimit të shokut Ramiz se “në pluralizmin shqiptar, na duhen njerëzit tanë”.

  Ajo ç’ka ndodhi me Ramizin dhe ish-byroistët, duke i futur në burg, ishte më pas pabesia e njeriut të tyre Berisha.

  1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

   O debil nuk ka nevojë ta sjellësh me copy-paste

  2. Sa rrota avdalli kera trollat e PS. Shembelltyre totale e shefave të tyre sorosian. Çeshtje eshte e një rendesie kombetare per rrezikun qe i kanoset Kosoves nga papergjegjeshmeria e neoliberalëve në SHBA dhe Evropë. Ndërsa këta mw mosperfillje mundohen te largojne vemendejen me Ramizin e PD. Tipike perverse sorosoide.

 2. Së po vriteshin gra e fëmijë o minoritar legen.Je rritur në tokë shqiptare je mosmirnjohes.Mosmirnjohesi eshte me i keq se hajduti.Shko ke janulla tani të të perkedheli se e bere detyren.
  Po bëhej genocid .
  Ajo organizatë po kryente me se miri rolin e vet mbrojtës atëherë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *