• |
ide | kryesore

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkarkon nga detyra prokurorin e Tiranës

-Instant, Lajme, Të fundit


Prokurori i Tiranës, Kudusi Shahu është shkarkuar nga detyra ditën e sotme nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit. Seanca e fundit në KPK për prokurorin Shahu është bërë para 5 ditësh, ku u analizuan kriteret e figurës dhe profesionalizmit. Ndërkohë që në 2 nëntor u evidentuan mospërputhje e pasaktësi në deklarimin e pasurisë.

Ndaj prokurorit Kudisi Shahu janë depozituar gjashtë denoncime nga publiku. Në tre denoncime të vitit 2018 pretendohet për moskryerjen e veprimeve hetimore nga ana e subjektit.


1 Comment

  1. Ky prokurori ishte mjeshter i ndermjetesimeve midis te akuzuarve dhe viktimave . Thjeshte i fuste ata ne pazar financiar dhe gjithmone dilte i ‘ njeri i mire’ dhe i fituar ( nga ana financiare)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *