• |
ide | kryesore

Nga “Përputhen” në Kuvend, Ori Nebiaj betohet si deputete e PD

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit


Orjela Nebijaj dhe Petrit Doda janë betuar në seancën e ditës së sotme në Kuvend pasi morën mandatin pak ditë më parë.

Në nisje të seancës plenare dy deputetët demokratë kanë bërë betimin. Nebijaj u fut në Kuvend pasi mori mandatin e Grida Dumës.

Ndërsa Petrit Doda zuri vendin e Alfred Rushajt, i cili më herët ka mbajtur edhe postin e nënkryetarit të PD.


16 Comments

  1. Ori eshte vajze emisionesh televizive pse te perfaqesohemi me njerez jo politike ne parlament? A nuk ka vajza me pervojen e duhur politike ky vend?

   Shqiperia meriton me mire, me shume.

 1. Ju te dy me lart jeni thjesht deshtake.

  Ju kudo qe te shkoni do te ankoheni.

  Nuk jua ka fajin Shqiperia, por vetja.

  Shqiperine e keni si justifikim per deshtimin tuaj.

  1. Une jam i pari qe kam shkrujt. Jetoj jashte prej vitesh. Nuk ankohem. Po ti o militant i karit, pse ben gam gam kot ne cdo koment apo merr rroge nga lali dhe edi.
   Se kush karin qenka kjo ori nebiaj dhe ca lesh kontributi ka dhene per shqiperine vetem jorgua palla karit e di.
   Te fala listes se shpise. Ciao ricchione

   1. Pra paske ik?!

    Po ca karin do atehere?!

    Aaaaah… do te vazhdosh te bindesh veten qe bere mire qe ike? Ah mire. Dakord.

  2. Ashtu jorgo ashtu, , ka ca njerez qe ankohen kot me kot, ne kete rast ama skane shume faj, ori ska lidhje me politiken jorgo

   1. O Zoteri, cdo qytetar ka te drejte te kandidoj per deputet/e dhe te perfaqesoje elektoratin qe e ka votuar ne parlament. Nqs. nuk e perfaqeson mire nuk e votojne me ne zgjedhjet e tjera. E thjeshte.

    Po qija robt. Neper parlamentet Europiane jane futur pornostar e transa edhe asnjeri nuk ka vene duart ne koke me thagma.

    1. Trans jam shume ok te kete! Do i vinte fiks!
     Parlamenti jon do ishte i nderuar me ramen dhe transat e tjere. Por rama trans jo trans, por ben dhe lufte per pushtet , orizeza kartonin pro dhe aq . Hic tjeter ori, edhe gojore nuk i duhet kujt se ka plot rama , cucin ahmetajn veliajn, transa. Ti jorgo prit radhen

     1. Po qe per karton pro/kundra ashtu ke gjysmen e parlamentit. Ketu ne Shqiperi dhe kudo.

      Jane perfaqesues te popullit. S’ka problem qe s’te pelqejne te gjithe ty.

      Ok do pres radhen duke te pare ty qe ja merr ne goje Berishes.

 2. Berisha ngre akuza pas publikimeve të HomelandJustive, ose HomelandJustice i falsifikuar mbështet deklaratat e Berishës. Por, ajo që është e padiskutueshme në gjithë këtë histori është fakti që Sali Berisha e ka ngritur të gjithë retorikën e tij akuzatore mbi një grup të rremë ne Telegram, i cili sulmon jo vetëm qeverinë, por edhe SHBA. Dhe e gjitha në fakt bën sens. Sali Berisha më shumë se ç’ka hesape politike me Edi Ramën, ka një hall të madh me Non grata-t nga SHBA dhe Britania e Madhe.Nga vota popullore ne tirone Ori Nebiaj mori me shume vota se komunisti salih karaxhic berisha mbi 750 vota me shume,hani mut salihu per sot,neser shohim e bejme

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *