• |
ide | kryesore

Princ Harry dhe Meghan paralajmërohen për kurorëzimin e Mbretit Charles

-Instant, Paparazzi, Slider

Disa elitë britanike thuhet se duan që Princi Harry dhe Meghan Markle të largohen nga kurorëzimi i Mbretit Charles III pranverën e ardhshme. Ky vendim vjen pas publikimit të dokumentarit të tyre, “Harry & Meghan”.


Ish politikani konservator David Mellor i tha Daily Mail: “Ata fitojnë para duke shitur familjen e tyre. Unë mendoj se duhet bërë e qartë se populli britanik nuk i dëshiron ata atje”, duke iu referuar festimit të ardhshëm për mbretin në Maj. “Ata nuk duhet të vijnë në kurorëzimin e Mbretit Charles. Ata kategorikisht nuk duhet të vijnë,” deklaroi ai. Mellor shtoi gjithashtu se britanikët “do të kishin të drejtën e përsosur për të ofenduar Dukën dhe Dukeshën e Sussex nëse marrin pjesë.


Ndërsa Princi Harry lindi në monarki, Meghan Markle mori titujt pas martesës së saj me Harry-n në maj 2018 deri sa njoftoi largimin e tyre në janar 2020.

Anëtari aktual i parlamentit dhe ish-udhëheqësi i Partisë Konservatore Iain Duncan Smith tha për ciftin; “Nëse nuk e pëlqejnë kaq shumë familjen mbretërore, pse do të marrin pjesë në kurorëzimin?” Autorja britanike Lady Antonia Fraser shtoi: “Shpresoj që ata të mos vijnë. Dua që mbreti dhe mbretëresha të jenë në qendër të vëmendjes. Më shqetëson se nëse vijnë kamerat mund të humbasin kohë me ta. Ata duhet të qëndrojnë të kapur për dore në Hollywood.”

Që nga publikimi i tre episodeve të para të shfaqjes së tyre Netflix, Harry dhe Meghan kanë marrë reagimeve negative. Një grup i dytë episodesh do të publikohet më 15 dhjetor, datë në të cilën Kate Middleton do të regjistrojë specialin e saj në ITV; “Royal Carols: Together at Christmas”. Llogaria në Instagram për Princin dhe Princeshën e Uellsit ndau një pamje të shfaqjes së ardhshme.

Marrë nga: Fox News


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.