• |
ide | kryesore

Çfarë ndodh me motin të mërkurën

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit


Dita e mërkurë do të rikthejë sërish motin e keq në vend, ku gjatë mbasdites do të ketë reshje të dendura shiu në formën e stuhive, si dhe erëra të forta.

Sipas stacioneve meteorologjike rajonale, parashikohet që ditën e mërkurë moti të jetë nën ndikimin e kushteve të paqebndrueshme.

Gjatë mbasdites pritet të ketë shtim të vranësirave të cilat do të sjellin reshjet e shiut, të cilat fillimisht do të jenë me intensitet mesatar më pas me intensitet të lartë. Ndërkohë parashikohet që gjatë ditës së mërkurë të ketë edhe shkarkesa elektrike në të gjithë territorin.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *