• |
ide | kryesore

Zgjedhjet lokale, Rama: Kemi gati patronazhistët dhe kjo është më e rëndësishme

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit


Pas takimit me drejtuesit politikë të PS në qarqe, kryeministri Edi Rama foli për mediat. Sa i përket zgjedhjeve lokale ai tha se i kanë gati patronazhistët.

“Ne gati kemi patronazhistët dhe kjo është më e rëndësishme. Rëndësi ka që kemi konsultim me partinë nuk diskutohet se kemi parti jo çeta që mblidhen e shpërndahen sipas thirrjeve me komunitetin përmes sondazheve që i kemi bërë praktikë të konsoliduar, edhe me opinionin e kryesisë”, deklaroi Rama.

Lapsi.al zbuloi dy vite më parë skandalin me patronazhistët, rrjedhjen masive të të dhënave dhe kontrollin e qytetarëve për të influencuar votimin e tyre. Megjithatë “drejtësia e re” mbylli sytë përballë këtij skandali dhe e pushoi çështjen. ©LAPSI.al


39 Comments

  1. Hahah

   Pateonozhistet thote mortja

   Po i vjen ngordhja rames,prandaj flet percart non stop. Eshte perkeqesuar

  1. Po mi jeta, nami i ka dal nga injoranca,po ju fugshklymsat je i te ditur shume ua jep fuga nga suma dijen

   Patronzhistetsistem i sakte evaluimi , o ieta po mso shqip i her, fjale te huaja qe skane kuptim ne shqip te pakten per aye kuptim qe ti do nuk earrin dot mi jeta

  1. Me vjedhje arrihet fitore me shtetin bandat arrihet fitore

   Sepse ska gare.

   Po Opozita sot ka zot, po ju vjen fundi patronazhistave

 1. Kaq frik i keni patronazhistet o njerez?Me mire tju vezhgojne apo tju kontrollojne sic ju kontrollote dikur sala…ahh medet

  1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

   o idiot nuk më rruhet për ty ramën e patronazhistët, por ekonomitë familjare sot janë më keq se në 2005, edhe për ty mut që i voton e i mbron.

  1. Rama vjedh dhe trafikon droge ashtu si cdo trafikant ordiner tjeter qehereta vone perfundoj e pas hekurave

   Sot e tutje duhet te fitoje shqiperia me largimin e rames

  1. Rama mashtron ne cdo fjale ne cdo gje qe ben.
   propaganda e tij perpiqet por e verteta nuk zihet dot .
   Rama eshte mallkimi i Shqiptareve

 2. Ku eshte OSBE, ODIR e perfaqesia nderkombetare ndaj ketij fenomeni ?!

  Teksa ne Spanje e gjetke po denohen politikanet qe e shfryezojne kete mjet presioni mbi qytetaret, ne Shqiperi po merr légitimitét edhe pas hakerimeve te te dhenave te shtetit ne cdo fushe, fale edhe listes me 920 mije qytetare, hartuar nga kjo shpure rilindasish qe vjedh votat duke deformuar vullnetin e qytetareve.

  Per ironi te fatit, zgjedhjet me te lira, te pastra e demokratike ne Shqiperi mbeten ato qe organizoi PPSH 30 vjet me pare dhe asnjehere tjeter ne 30 vite “demokraci”…

  1. 2009 jane me te miratsipas osbe odihr dhe pas tyre v 2013 .

   Pas 2013 nuk ka me zgjedhje por vjedhje vrasje,blerje intimidim edhe kur lali kellira ishte vetem vodhi veten

   Pune kellirash nga 1945

  1. Me nje lider si Rama jemi varferuar,shqiptaret kane lene vendin e tyre per te cilin te paret tane derdhen gjak

   Rama eshte narkokryeministri i pare

  1. Qeveria me e deshtuar ne histor8ne e ahtetit shqiptar,cdo tregues eshte permbysur.
   Edhe adil carcani nuk kishte nje qeveri te tille impotente

 3. Ne cdo fjale qe ju thoni shohim sinqeritet tek ju,keto mediat sidomos gazetaret duan ti ekzagjerojne gjerat..turp

 4. Ne cdo fjale te Ranes shohim perbuzjen talljen neperkembjen abuzimin me te dobtit, dhunen mbi cdo shqiptar.
  Rama eshte fatkeqesia e shqiperise.

 5. Patronazhistet do te ta hane koken ty oj kurve e gjate . E pe ate ne bosnje qe nuk ka bere as 1/100 e tendes dhe e mori nungraten , ti do marresh ekskluzivitetin e shkodres oj kurve e rrab karakurvash .

  1. hahahahaaaaaaaaaaaaaaaa ……….. nuk ka ngle me gje per xunamin perveç vilave te palloshit .
   Tani palloshi cunamin e ka per kok te vete .

 6. Tu bëftë bytha kallo nga karrigia e pushtetit, o i madhi inë!
  Halli bythelepiresve patronazhist. Gjithe ajo fare bythe si gorrille e liderit edhe me kallo. Shume pune kane. Suksese!

 7. Gati na ke, o legjenda e ps.
  Dihet qe sa te kemi ty, as qe diskutohet, qe e kemi rrugen te shtruar. Edhe ne patronazhistet do bejm sa te jet e mundur.
  Edhe pse kete her do ta kemi shume kollaj.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *