• |
ide | kryesore

13 vite burg për ish-truprojën e Saimir Tahirit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit


GJKKO ka dënuar me 13 vite burg ish-truprojën e ish-ministrit të Brendshëm, Samir Tahiri. Gazetarja Klodiana Lala raporton se  Hekuran Marku, duke përfituar nga gjykimi i shkurtuar, do të vuajë 8 vite e 8 muaj burg.

Marku akuzohet për trafik ndërkombëtar droge në kuadër të grupit të strukturuar kriminal.

Ndërkohë SPAK kërkoi për Markun 12 vite burg. Kujtojmë se Marku u ekstradua nga Gjermania në Shqipëri pas kërkesës së Prokurorisë së Posaçme.

Emri i tij doli në operacionin ndërkombëtar të koduar “Shpirti”. Gjatë këtij operacioni u vendosën në pranga biznesmenë, prokurorë dhe zyrtarë të lartë të Policisë së Shtetit, të akuzuar si pjesëmarrës në veprimtaritë kriminale të drogës.


2 Comments

  1. Kjo Lala ca gjera i di po nuk i thote…. Ky “bodyguard-i” i Sajmir Tahirit nuk ka qene bodyguard personal i punesuar nga Tahiri por pjestar i gardes se republikes. Eshte njesoj sikur nje oficer garde qe ruante Berishen ta fusin ne burg per droge e te gjith te damkosim Berishen

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *