• |
ide | kryesore

Gjermani, bastisen shtëpitë e të dyshuarve për me Covid-19

-Instant, Arkiva, Planet
5 shqiptarë, Gjermani, Gjermania, Europë,


Policia gjermane bastisi 50 shtëpi në mbarë vendin herët këtë mëngjes, duke synuar anëtarët e një grupi të dyshuar për zhvatje, falsifikim dokumentesh dhe mashtrim në lidhje me ndihmën urgjente për t’u marrë me pandeminë COVID-19, siç shkruante gazeta Bild.

Qindra oficerë bastisën ato shtëpi para agimit në operacionin që synonte një bandë, Al-Zein, tha gazeta, duke shtuar se urdhër-arrestet ishin lëshuar për tetë të dyshuar.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *