• |
ide | kryesore

Serbët refuzojnë thirrjet, vendosen barrikada të tjera në veri të Kosovës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Barrikada të reja janë vendosur në rrugën për te pika kufitare në Bërnjak në pjesën veriore të vendit.


Mediat, të cilat po qëndrojnë në vendin e ngjarjes dhe nga pamjet shihet se janë tre kamionë në afërsi të fshatit Çabër.


Ndërkohë, në fshatin Rudar të Zveçanit që nga e shtuna janë vendosur barrikada. Kjo ka shkaktuar bllokokimin e lëvizjes në veri të Mitrovicës.


4 Comments

    1. E ca pastaj se vune barrikada te tjera, vete kan per ti heq.

      Skan byth se po te kishin do kishin sulmu tani

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *