• |
ide | kryesore

Yuri Kim: Lidhja SHBA-Shqipëri, e fortë dhe do të zgjasë

-Instant, Arkiva, Lajme


100 Vjet Bashkë Në nder të 100-vjetorit të marrëdhënieve diplomatike mes Shqipërisë dhe Shteteve të Bashkuara, ambasada e SHBA në Tiranë organizoi mbrëmjen e djeshme shfaqjen e premierës së një dokumentari të veçantë që përkujton historinë e marrëdhënies.

Midis të ftuarve ishin zyrtarë aktualë dhe ish-zyrtarë, politikanë, akademikë, sipërmarrës, përfaqësues fetarë, ushtarakë, media, shoqëri civile dhe të rinj.

“Shpresoj të bindeni edhe më shumë se lidhja mes vendeve tona është e veçantë, e fortë dhe do të zgjasë. Është një lidhje që kapërcen çdo qeveri, udhëheqës apo person. Është një lidhje mes dy popujve me besimin e përbashkët në liri, demokraci, prosperitet dhe drejtësi. Është një lidhje që nuk mund të thyhet.” – thotë në dokumentar ambasadorja Yuri Kim.


3 Comments

  1. Po ke te drejte,lidhje qe nuk thyhet.
    Vecse ti i ke plasarite marredhenjet.Dhe mos na ecaj trapin shume.
    SHKO NE SHTEPI!Sa me pare.

  2. Kush e beri ,I biri dhe nipi i Kolekeve.
    Si erdhi koha. Komuniste si me rusin she amerikanin po njelloj.
    Bytheqira.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *