• |
ide | kryesore

Del sondazhi/ A duhet të kemi një kombëtare Shqipëri – Kosovë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
kombëtare


47.7% e shqiptarëve mbështesin idenë e për një kombëtare të përbashkët mes Kosovës dhe Shqipërisë. Të pyetur na Barometri në Euronews Albania 37.1% e shqiptarëve janë shprehur se duhen dy kombëtare të ndara.

Të pyetur se kush mendojnë se e mbështet më shumë këtë ide 26.2% e tyre janë shprehur shqiptarët e Kosovës dhe 23.8% shqiptarët e Shqipërisë. Ndërsa 32.4% e tyre nuk e bëjnë një dallim të tillë.

Nëse do të bëhej një bashkim i kombëtares mes dy vendeve 48.5% e shqiptarëve mendojnë se stadium duhet te ishte në Tiranë

Vetëm 3.3% e tyre mendojnë se stadiumi duhet të ishte në Prishtinë. Nga ana tjetër 34.2% e shqiptarëve mendojnë se duhet të ishin dy stadiume. /Euronews Albania

Lapsi.al


3 Comments

  1. Fol mire.

   Mos u korrupto nga rublat.

   Je pjella ime. Me ndero.

   Perserit bashke me mua kete formule magjike: “une dua te me qije George Soros ne bythe.”

   Perserite 3 here!

 1. Kur te bashkohemi me sudanin jugperendimor me mbret abdul tarrasmangjellen dhe bretereshe makbule felalapra.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *