• |
ide | kryesore

I preferuari i amerikanëve, Altin Dumani zgjidhet në krye të SPAK

-Instant, Arkiva, Të fundit


Altin Dumani zgjidhet kreu i ri i SPAK. Ai do të pasojë Arben Krajën, i cili ishte në krye të SPAK për 3 vite.

Në votimin e zhvilluar sot në Këshillin e Lartë të Prokurorisë, Dumani mori 5 vota të anëtarëve. Ndërsa kandidatët e tjerë, Adnan Xholi mori 1 votë dhe Edvin Kondili mori 4 vota.

Në sallën e KLP ndodheshin përfaqësues të misioneve ndërkombëtare dhe përfaqësues të ambasadës Amerikane, përfshirë ambasadoren Yuri Kim.

I pari që u intervistua nga KLP-ja ishte Adnan Xholi i cili tha se ai do të çojë para drejtësinë jo mbi bazën e opinioneve, por mbi bazën e fakteve.
E në të njëjtën linjë ishte dhe prokurori Altin Dumani, i cili tha se në punën e tij nuk kanë shumë rëndësi emrat, por faktet.

I fundit u mor në pyetje kandidati Edvin Kondili, i cili deklaroi se do të angazhohej në luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit që në ditën e parë të marrjes së detyrës nëse do të zgjidhej në krye të SPAK.

Në sallë mungonte 1 nga 11 anëtarët e KLP që votuan për zgjedhjen e kreut të ri të SPAK.
Arben Kraja, përmes një mesazhi në Twitter i i uroi sukses 3 kandidatëve duke shtuar se Prokuroria e Posaçme do vazhdojë të përmbushë detyrimet ligjore me efektivitet dhe më të lartë,


14 Comments

 1. Koloni vari karin.

  Ka humbur cdo lloj dinjiteti kombetar aty se ne krye jane moterqira anti kombetare dhe globaliste nga Saliu tek Rama.

  Edhe pse robqir me te degjenruar anti shqiptare dhe anti manshkull se Ram cifuti nuk ka pasur.

  Te mos jesh me cifuterine nderkombetare qe udheheq Ameriken nuk do te thote te jesh me Rusine.

  Do te thote te jesh me shqiptaret.

  Nuk e di se cfare te ardhme politike ka ky vend.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *