• |
ide | kryesore

Meghan Markle flet për largimin nga familja mbretërore

-Instant, Paparazzi, Slider


Meghan Markle ka folur së fundmi për largimin nga familja mbretërore në janar 2020.

“Unë u përpoqa kaq shumë,” u shpreh ajo në pjesën e dytë të “Harry & Meghan”. Por nuk isha mjaftueshëm e mirë. Nuk u përshtata.”

Markle përshkruan largimin nga Anglia, duke thënë  se një burrë që mbikëqyrte ekuipazhin e avionit hoqi kapelën dhe ndau vlerësimin e tij për “çdo gjë që ajo bëri për vendin”.Dukesha e Sussex-it kujton: “Ishte hera e parë që ndjeva sikur dikush e pa sakrificën. Jo për vendin tim, për këtë vend.”

Kur çifti zbarkoi në Kanada, Markle zbuloiu rrëzua në krahët e një prej rojeve të sigurisë  të Princit Harry. Ajo  tregoi se më pas i tha punonjësit të burrit të saj se “u përpoq kaq shumë”, për të cilën ai u përgjigj: “E di që e bëre. E di që e keni bërë, zonjë.”

Pas shpërnguljes së tyre në Kanada, dyshja dhe djali i tyre, Archie, qëndruan në pronën e Tyler Perry-t në Los Anxhelos në mars 2020. Ata u transferuan në Montecito, Kaliforni, më vonë po atë vit, ku mirëpritën vajzën Lilibet.

Cifti dha dorëheqjen zyrtarisht nga të gjitha detyrat e tyre mbretërore katër muaj para ardhjes së vajzës së tyre.”Pas bisedave me dukën, mbretëresha konfirmon se duke u larguar nga puna e familjes mbretërore nuk është e mundur të vazhdohet me përgjegjësitë dhe detyrat që vijnë,” thuhej në një deklaratë të pallatit mbretëror. “Ndërsa të gjithë janë të trishtuar nga vendimi i tyre, duka dhe dukesha mbeten anëtarë shumë të dashur të familjes.”/Lapsi.al

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *