• |
ide | kryesore

Allegri në alarm për Pogba: “Nuk e di kur kthehet, nuk ka bërë as një metër vrap”

-Instant, Sport
Allegri


Pas miqësores ndaj Arsenal, Massimiliano Allegri ngre alarmin për Pogba. “Paul nuk ka bërë ende një metër vrap dhe nuk mund të them se kur dhe si do të rikuperohet – shpjegoi trajneri i Juventus -. Kjo është e vërteta, përndryshe çdo ditë të bëjmë një teatër të vogël për një lojtar që nuk ka vrapuar një metër: “Më vjen keq që nuk mund të mbështetem te Pogba, shpresoj ta kem atë sa më shpejt të jetë e mundur,” shtoi ai. Fjalët që, duke përjashtuar kthesat e bujshme, duket se e pengojnë francezin të kthehet në fushë së shpejti.

SITUATA E DËMTIMEVE

Cështje e ndryshme për Chiesa. “Federico vjen nga një pushim nëntë muajsh dhe ka vetëm lodhje muskulore – specifikoi Allegri -. Kur vjen nga një mosaktivitet i gjatë dhe ritmi dhe ngarkesat rriten, është normale që mund të ketë probleme. Më 22 dhjetor, Chiesa nuk do të jetë në gjendje të bashkohet me grupin, në datën 27 po”, shtoi ai. “Bonucci nuk do të jetë jashtë për shumë kohë, Cuadrado do të rikthehet në datën 27. Por ne do ta kemi në dispozicion vetëm pas Cremonese. De Sciglio duhet të jetë në dispozicion nga data 27 e tutje – vazhdoi trajneri i Juventusit. Allegri ka bërë një bilanc të rikthimit edhe të lojtarëve që luajtën në Kupën e Botës. Danilo dhe Alex Sandro kthehen në datën 27. Rabiot dhe argjentinasit do të kenë edhe pak ditë. Kostic dhe McKennie janë duke u stërvitur mirë, Milik do të rifillojë nesër dhe Szczesny ka ardhur sot”.

Lexo më tej: Hetimi ndaj Juventus: Prokuroria heq dorë nga masat ndaj shoqërisë dhe individëve

HETIMI PRISMA

Më pas disa konsiderata mbi situatën pas implikimeve të fundit gjyqësore të lidhura me hetimin e Prisma. “Përgjegjësitë janë gjithmonë të njëjta – shpjegoi Allegri -. Ana sportive nuk ka ndryshuar dhe ne gjithmonë mendojmë për stërvitje dhe fitore. Na vjen keq që presidenti nuk është më këtu, sepse jam i lidhur emocionalisht me të. Klubi do të kujdeset për pjesën tjetër – shtoi ai -. Juventusi është një nga klubet më të rëndësishme në botë, ka njëqind e njëzet vjet histori dhe do të vazhdojë të ecë përpara. Kur të rifillojmë kampionatin, do të duhet të jemi gati”.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *