• |
ide | kryesore

Lufta në Ukrainë, shpërthime me dronë në qendër të Kievit

-Instant, Arkiva, Planet


Sulmet ruse në Ukrainë nuk kanë të ndalur. Forcat ruse kanë goditur vazhdimisht infrastrukturën e vendit, me qëllim shkatërrimin e plotë. Ndërkohë dy shpërthime të forta kanë ndodhur gjatë natës në qendër të Kievit. Guvernatori i Kievit, Oleksiy Kuleba në një status në rrjete sociale bëri me dije se në Kiev ishte shpallur mbrojtja ajrore për shkak të sulmeve ruse.

“Një alarm ishte shpallur në Kiev dhe në rajone të ndryshme të Ukrainës qendrore dhe lindore”, theksoi ai,.


2 Comments

  1. mbani cifut shkerdhaten ne krye popull shkerdhat ukrainas

    nuk po e kuptoni qe po ju qihet nena per nje cifut shkerdhat kokains

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *