• |
ide | kryesore

Johnny Depp dhuron paratë e Amber Heard për bamirësi

-Instant, Paparazzi, Slider

Johnny Depp është gati të mbyllë çështjen e tij të shpifjes kundër Amber Heard. Avokatët e Depp  njoftuan se ai do të dhurojë pagesën prej 1 milion dollarësh të Heard për disa bamirësi të ndryshme.


“Ne jemi të kënaqur që zyrtarisht mbyllim derën e këtij kapitulli të dhimbshëm për zotin Depp. Prioriteti i tij ishte nxjerrja në dritë e së vërtetës,” shkruajtën avokatët  Benjamin Chew dhe Camille Vazquez në një deklaratë. “Vendimi unanim i jurisë dhe gjykimi që rezultoi në favor të z. Depp kundër zonjës Heard mbeten plotësisht në fuqi”, shtuan ataë. “Pagesa prej 1 milion dollarësh – të cilën zoti Depp është zotuar dhe do t’i dhurojë (në fakt) për bamirësi  përforcon njohjen e zonjës Heard për përfundimin e ndjekjes rigoroze të sistemit ligjor për drejtësi.”


Heard shkroi në një deklaratë të shpërndarë në Instagram të hënën e ajo kishte marrë “një vendim shumë të vështirë” për të zgjidhur çështjen, vetëm disa javë pasi ajo apeloi vendimin për shpifje.

“Është e rëndësishme për mua të them se nuk e kam zgjedhur kurrë këtë”, shkroiAmber. “Kam mbrojtur të vërtetën time. Fyerja me të cilën jam përballur në mediat sociale është një version i përforcuar i mënyrave se si gratë riviktimizohen kur ato dalin përpara.Tani më në fund kam një mundësi për të emancipuar veten nga diçka që u përpoqa të largohesha më shumë se gjashtë vjet më parë dhe me kushte me të cilat mund të pajtohem,” vazhdoi ajo. “Unë nuk kam bërë asnjë pranim. Ky nuk është një akt koncesioni. Nuk ka kufizime apo shaka në lidhje me zërin tim që ecën përpara.”/Lapsi.al

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.