• |
ide | kryesore

PD: Pas 500-milionëve, djali i Dritan Agollit merr edhe 40 milionë lekë për Start-up

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Start


Deputetja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa ka denoncuar në një deklaratë për mediat ka denoncuar abuzimin me fondet shtetërore në Ministrinë e Sipërmarrjes, në dhënien e granteve për start up-e.

Zhupa thotë se i biri i drejtorit të FSHZH, Dritan Agollit, “ka përfituar 40 milionë lekë për Start-up-in e tij”.

“Flladi Agolli, i biri i Dritan Agollit, drejtor i Fondit Shqiptar të Zhvillimit, ka përfituar 40 milionë lekë për Start-up-in e tij. Kohë më parë Dritan Agolli u denoncua për shpërblimin e të birit me 500 milionë lekë, duke e shpallur fitues për një libër gatimi, shefin e restorantit të tij”, thekson Zhupa.


8 Comments

 1. Bjeruni.dhe korrini
  Futini nëpër breke dhe nëpër xhepa
  Të gjithë taksat e fikarenjve që ju bien në dorë.
  Të shifje ministren kur shpjegonte idete e paramarresve se edhe ata vetë se dinin
  Çfare ideje “kishin pase”.

  1. O ti katnari o kokerr injoranti po mos paguj populli taksa nuk ka as Infrastruktur as rritje pagash po kalon ne kolaps ne çdo vend te botes paguajn taksa ky esht shteti i vertet po ju idjotet e sali non grades jeni mesu vetem te vidhni per vete te mos paguani fare taksa

 2. Plasni nga inati se ne te PS e Rilindjes jemi me te zotet. U marrim parate tuaja e i futim ne zhep, u

  vjedhim voten me ze e figure (shih pergjimet e Bild), u shembim shtepite, u futim ne burg per nje kotec

  pulash, s’u leme gje pa bere, e ju cfare bete ? Na rruat trapin. Per 78 vjet qe nga viti 1944 u kemi sunduar, u

  k emi shtypur, u kemi burgosur, u kemi vrare e cuar neper kampe perqendrimi, u kemi lene te vdisni urie, u

  kemi thare buzet e femijve per nje pike qumesht dhe mire ua kemi bere e do tua bejme prape edhe per 78

  vjet te tjera. Se sjkllever e bij sklleverish jeni. Lirine s’e meritoni , se liri s’doni.

 3. O ti katnari o kokerr injoranti po mos paguj populli taksa nuk ka as Infrastruktur as rritje pagash po kalon ne kolaps ne çdo vend te botes paguajn taksa ky esht shteti i vertet po ju idjotet e sali non grades jeni mesu vetem te vidhni per vete te mos paguani fare taksa

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *