• |
ide | kryesore

Meta mbështet kandidatin e PD në Berat: Kryebashkiaku i ardhshëm!

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka shprehur mbështetjen ndaj Zija Ismailit, si kandidat për Bashkinë e Beratit për zgjedhjet e ardhshme lokale. Ismaili doli fitues në primaret e zhvilluara në PD për bashkinë e Beratit, ku siguroi 527 vota duke lënë prapa Sazan Gurin me 32 vota.


Në një postim në Facebook, Meta shkruan se profesionalizmi, humanizmi dhe qytetaria e tij janë garanci e padiskutueshme për një bashki në shërbim të qytetarëve.


Postimi i Ilir Metës:

Kënaqësi që sot të shprehja mbështetjen time më të fortë për Dr.Zija Ismailin si Kryebashkiaku i ardhshëm i Beratit. Profesionalizmi, humanizmi dhe qytetaria e tij janë garanci e padiskutueshme për një Bashki në shërbim të qytetarëve. Falenderoj drejtuesit e Partisë të Lirisë dhe Partisë Demokratike për frymën e tyre të bashkëpunimit dhe besimit në fitore. Berati meriton Ndryshimin dhe ai po vjen!1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *