• |
ide | kryesore

Misteri/ Ndërron jetë me pushime miliarderi rus që kritikoi luftën

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
rus

Një politikan rus, i cili e kritikoi luftën e Putinit në Ukrainë është gjetur i vdekur. Multimilioneri Pavel Antov po festonte ditëlindjen e tij të 66-të dhe ishte me pushime, kur u rrëzua në mënyrë misterioze në një hotel në Indi.


Mediat indiane raportuan se manjati i prodhimit të sallamerive u hodh nga çatia. Konsulli i përgjithshëm i Rusisë, Alexei Idamkin këmbënguli se ai ra nga dritarja.


Manjati i martuar, i listuar si politikani më i pasur i zgjedhur i Rusisë në vitin 2019, u gjet në një pellg gjaku. Ngjarja ndodhi 2 ditë pasi një tjetër mik në partinë e tij ndërroi jetë. Vladimir Budanov, 61 vjeç u tha se vdiq nga një atak në zemër.

Në qershor, Antov kritikoi sulmet me raketa ndaj Ukrainës. “Një vajzë është nxjerrë nga rrënojat. Babai i vajzës duket se ka vdekur. Nëna po nxirret jashtë me vinç. Ajo është bllokuar nën një pllakë. Për të thënë të vërtetën, është jashtëzakonisht e vështirë ta quash këtë ndryshe përveçse terror” – u shpreh ai.

Por ai ndërroi mendje shpejt. E fshiu postimin në rrjetet sociale dhe kërkoi falje. Ai e quajti postimin një “keqkuptim fatkeq” dhe një gabim teknik.

Në shtator, një tjetër kritik i Putinit u gjet i vdekur në mënyrë të dyshimtë. U tha se ishte vetëvrasje. Pavel Pchelnikov, 52 vjeç, u gjet i qëlluar me armë zjarri në ballkonin e banesës së tij në Moskë.

Ndërsa në gusht, manjati i klubeve të natës Dan Rapoport, 52 vjeç, vdiq gjithashtu në rrethana të dyshimta në SHBA. Kritiku i Putinit la një shënim vetëvrasjeje. ©LAPSI.al


9 Comments

  1. Po ky paska harru’ te lente ‘shenim vetvrasjeje”? 😄😄😄
    O rrace e ndyre mbeturina te njerezimit! Sllave bajga!

  2. Po ky kari cpati qe hengri mut dhe kritikoi udheheqesin, gezoje miliardat o hajdar apo nuk nxorre mesim nga ata qe u “hodhen” vete me perpara per te njejten arsye

  3. Po ça misteri!! Eleminuar siç dhe shumë të tjerëve. Është modus vivendi Ruse kjo.Eleminimi i njerzëve nga njishi. Gjë që e trashëgoi PK e PP per 45 vjetësh.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.