• |
ide | kryesore

Operacioni i policisë greke, sekuestrohet arsenal armësh në zonën pranë kufirit greko-shqiptar

-Instant, Lajme, Të fundit

Policia greke 22 ditë kontrolle në Follorinë, në kufirin greko-shqiptar, sekuestron arsenal armësh.


Policia greke informon se prej 30 nëntorit deri më 22 dhjetor ka ushtruar kontrolle në 13 banesa dhe 1 magazinë në zonën e Follorinës dhe ka sekuestruar 14 armë luftarake, 2 automatikë, 19 pistoleta, 17 armë gjahu, 10 revolverë, 8.8 kg barut, 9 granata, 3240 fishekë, 11 kuti fishekësh, 8 predha, 8 bajoneta dhe sende të tjera.


Nga operacioni janë arrestuar 14 shtetas greke nga 44-77 vjeç.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.