• |
ide | kryesore

Pasi i vdiq qytetarja në zyrë, Eriselda Sefa shkoi të festonte me FRESSH

-Instant, Arkiva, Kryesore, Lajme

Rrethanat e vdekjes së 48-vjeçares Shpresa Cani janë ende të paqarta. Dihet se ajo u fut në bashki për të kërkuar rikthimin e ndihmës ekonomike, që ia kishin hequr. Dihet se ndërroi jetë brenda zyrës së kryetares së Bashkisë Lushnje, Eriselda Sefa. Por nuk dihet si e trajtuan aty dhe çfarë ndikoi në vdekjen e saj të menjëhershme.Dy versionet për vdekjen e Shpresa Canit

Sipas versionit të parë që doli në media, qytetarja u përcoll nga njëra zyrë në tjetrën, për të kërkuar ndihmë ekonomike. Takoi fillimisht shefen e Ndihmës Sociale, që është edhe bashkëshortja e deputetit të PS, Luan Çela. Pastaj tentoi të gjente zgjidhje direkt te kryetarja Eriselda Sefa. Kur hyri në zyrën e saj, policët tentuan ta nxirrnin jashtë dhe gruaja ndërroi jetë për shkak të stresit që kishte përjetuar.

Sipas versionit që dha Bashkia e Lushnjes gruaja u trajtua me dinjitet, mori sqarime dhe iu premtua kthimi i ndihmës ekonomike. “Kryetarja e Bashkise priti në zyrë të interesuarën” thuhet në njoftimin zyrtar, ku pasqyrohet edhe kujdesi I veçantë që ka treguar Eriselda Sefa.

Përkujdesja e kryetares së Bashkisë dallohet edhe më tej në njoftim kur thuhet: “pasi degjoi shqetësimin e Zonjës Cani, Kryebashkiakja Sefa therriti Drejtoreshen e Shërbimit Social pranë bashkisë Lushnje për të parë mundësinë e ndihmes shtesë nga buxheti bashkiak, përvec pagesës se invaliditetit. Pati një dakortësi që në janar të shihej mundësia për ta futur në skemat e ndihmës nga buxheti bashkiak, mirëpo në një moment Zonja Cani është ndjerë keq”.

Eriselda Sefa ne feste me FRESSH

Festë me FRESSH pas vdekjes në zyrë

Nëse prokuroria nuk heton më tej, ngjarja do të mbetet mister. Askush nuk mund të ngrejë sot akuza për zyrtarët e Bashkisë së Lushnjes, megjithatë njoftimi zyrtar duket i rremë.

Siç tregojnë fotot më poshtë, ditën që i ndodhi vdekja e Shpresa Canit në zyrën e saj, kryetarja e bashkisë Eriselda Sefa shkoi të festonte me Taulant Ballën dhe të rinjtë e FRESSH-it. Ajo vazhdoi programin e festimeve të fundvitit, megjithëse pak më parë i kishte mbetur e vdekur në zyrë, një grua që kërkonte ndihmën ekonomike.

Pamjet e festës u publikuan nga i dërguari i PS në Lushnje, Taulant Balla që ka qenë përkrah kryetares së Bashkisë. Fotot e festës e zhbëjnë tërësisht aspektin njerëzor që tentohet të përcillet në njoftimin e bashkisë për mediat.

Pas festës së FRESSH, ngjarja u mbajt e fshehtë. As Bashkia, as policia e shtetit nuk dhanë asnjë njoftim të martën për gruan që vdiq në zyrën e kryetares së bashkisë, në pritje të ndihmës ekonomike./Lapsi.al


44 Comments

  1. Keta konviktore do te blejne apartamentet tona neser, ose me me teper shans, do te na i marrin me qira.

   Keshtu qe s’ka asgje te keqe.

   1. Ik mer kurv rob, bythajote apartament, apartamentet e karit. Sumshklym. Ik bej llap bythes me sperm dhe mut te fuges. Kerme. Pastaj ik vrit veten, kurv rob

  2. Hjynah 48 vjec. Te vdes tjetrane zyre dhe kjo plejra ben party !!

   Tmerr!

   Kafsheri!

   O zot.ku kemi mberritur, sodoma dhe gomorrah

     1. Nuk besoj asnjërin opsion,të sqarohet mirë nga hetimi çfarë ngjau dhe pastaj konkluzionet..
      Pse nuk shkruani se e qëlloi në ballë kryetarja e bashkisë me pistoletë?
      Pse nuk shkruani që e gjora,vdiq nga gëzimi,aq mirë e kishte pritur kryetarja?
      Se të dyja janë karllëqe,prisni!
      Të mos luajmë politikë mbi fatkeqësinë…

     2. Si lane iher shqiptret keto rrefimet patetike emocionale. Dikur na mesonin si djaloshi zezak vuante e flinte ne bodrumin e ftohte kurse lart pasaniket barkderra hanin e pinin.
      Sot na rrefejne per fukarane qe kerkon kempin e merr shkelmin.

      I njejti popul e e njejta skene. Vk ca pret nga rob qe marrosen e qajne ps telenovelave

     3. Rames??

      Po te jesh noi fugshqyer i beson rames dhe policise vecse dalin qe djali skishte arme,qe e.gjora nuk ishte 60 vjec por 48
      Dhe se duhet te jesh kar te besosh qe atyre qe u vdes ne dere tjetri do dalin te pranojne qe kane faj ata. Apo do thone qe e bene ata. Do thote hajduti qe vodha?

      Dhe kar me i madh kur policia dhe prokuroria , e lere spaku do hetojne me taulantin verdalle

      Keta qe thone qe te presim i sherbejne uljes se ndjenjes se revoltes, prit se mbase del noi gje tjeter e ta harrojme

      Nderkohe as policia , bashkia , nuk e raportuan ngjarjen, jo aq por e shtremberuan moshen . Keta jane njesoj si ardi veliu

      gjakpirsat e ridhjerjes

   1. Per ca per pastrim kanalesh? Jo po per letren e banjes

    Denime partiake aspak serioze per show.

    Iku ai erdhi kjo monstra qe i vdesin hallexhinjte ne zyre.

    E lan mbush plot administraten me kontigjent burgu
    Duhet trekembeshi ne mes te lushnjes

 1. Çjane keto monstra qe na i nxjerrni dhe ne foto pale .
  Keto e kane vendin ne burg , do ndertojme nje te ri ne Spaç per te gjithe BASTARDET E RILINDJES ME KRYE BASTARDIN EDVIN KRISTAQ VLLEHU

   1. Ca jan kto monstra!
    kryetare bashkie kjo!

    Kjo i ka heq ndihmen ekonomike, kushedi sa keq do e kete trajtu. ne cfare mjerimi paska qene e shkreta grua!
    48 vjec vdiq! Sa e re!
    O zot sa keq!

    Kryebashkiake vrasese! Katile!

 2. Shiko idiotet e Lapsit. I hedh nje lajm idiot Bushat bolsheviku idioteve te vet dhe te droguarit fanatike te Lapsit fillojne batarete e llumit fyes pa ditur te verteten

 3. Arqen arixhiu do te te qi gjithe familjen. A je i kenaqur o patronazhist bythqir o birii i verres baxhellore?

  1. Që ka vdek në bashki kjo është fiks. Që shkoi për ndihmën që ja kanë heq është po fiks e vërtetuar nga familjarët. Që në bashkinë Lushnjë ndodhin gjëra të tilla është fiks. Që rilindasit janë të dhunshëm kjo dihet. Që dhe pasi ndodhi kjo festuan është fiks fare. Atëherë sipas patronazhisteve këtu si t’ja vëmë emrin kësaj ngjarje?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.