• |
ide | kryesore

Deputeti Agron Çela largohet nga Partia e Lirisë, bashkohet me PS

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Agron

Deputeti i Partisë së Lirisë në Shkodër, Agron Çela, sipas burimeve i është bashkuar Partisë Socialiste.


Pak ditë më parë mësohet se deputeti Çela dhe kreu i qeverisë kanë zhvilluar një takim mes tyre ku edhe është zyrtarizuar bashkimi i tij me PS-në.


Burimet thanë për News24 se një prej arsyeve kryesore të braktisjes së Partisë së Lirisë ka të bëjë me pakënaqësitë e tij për koalicionin e kësaj force politike me Partinë Demokratike.

Në këtë mënyrë në zgjedhjet vendore të 14 majit deputeti Çela do të mbështesë në Shkodër kandidatin e Partisë Socialiste, që siç është përfolur kohët e fundit do të jetë Benet Becin.

Me ardhjen e Agron Çelës, PS-ja në Kuvend bëhet me 74 deputetë dhe koalicioni i majtë së bashku me PSD-në shkon në 78 deputetë.

Në zgjedhjet e 14 majit në Shkodër, përballë Becit do të jetë kryebashkiaku aktual Bardh Spahia, i cili mori mandatin në zgjedhjet e pjesshme të vitit 2022, ndërkohë që ende nuk është bërë e qartë nëse grupimi i Alibeajt do të nxjerrë kandidat.18 Comments

  1. robt mu ne pidh, baxhella njerez qihen ne bytrh per leke, pa karakter pa dinjitet. Robt dhe partive dhe kryetareve qe i mbyshin me bythqira e graqira si ky thotë:

   robt mu ne pidh, baxhella njerez qihen ne bytrh per leke, pa karakter pa dinjitet. Robt dhe partive dhe kryetareve qe i mbyshin me bythqira e graqira si ky

 1. Duket qe nga pamja qe eshte nje figure serioze qe meriton t’i bashkohet skuadres se Rilindjes larg felliqesires PL, apo cfaredolloj emri rititullon Ilir Meta banden e tij te deshtuar.

  1. po te gjegjem ty qe sje per gjegje po qe ta din te tjeret ketu. Ky esht tamam per “mall Rilindjeje”.Ket individ e njeh gjith Shkodra “autoktone”.
   Esht hajdut e mafioz droge, ky me te vellain., e e panevojshme te thuhet se nuk ka 4 klas shkolle.Ka zaptu token e nje familjeje te nderuar e njohur shkodrane, pronari u largua per ne Tiran nga kercenimet dhe aty para gjimnazit ne qender te qytetit beri nje hotel: Hotel Europa quhet. I hyri ndertimeve . Esht pronari i kompleksit Europa ne Velipoj (thuhet qe me Meten jan ortake aty….)dhe sot pretendon te zaptoj monumentin e kultures “Kafen e Shkodres” ta” perdhunoj” dmth e ta kthej ne hotel si do ai. Votat i ka te vjedhura si cdo individ i seres se tij

 2. Për sa koha partitë shqiptare do të vënë deputetë ata që paguajnë dhjetëra mijëra euro për fushatë dhe me pas kur nuk i rimarrin dot të shumëfishuara shikojnë tregun partiak për pazarin e radhës, Shqipëria do të ketë tregtare mandatesh e jo parlament normal.
  Kjo rrugë ka çuar në parlamente gjithnjë e më qesharake ne 20 vitet e fundit, por pazari i gjelave të parlamentit do të vazhdojë…si gjelat e Baldushkut e duke rritur çmimin.

 3. Vetem pallkarit i duken njerez serioze ne te tjereve keta lloj pazarxhinjsh na duken palaço rrace legenash ptuu fisqira muti.

 4. ky sduhet te jete fare ne politike se ka konflikt i teresi pasi ka biznes(hotel europa) shkoder ….dhe normalisht ne te tilla raste per te favorizuar bizneset e tij apo per ti ruajtor ato mu d te beje pakt edhe me djallin …….po Albanistan hesapi …a thua se mjafton ti kalosh kuotat dikujt tjeter dhe mos jesh de jure por de fakto qe te mund te marresh mandatin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *