• |
ide | kryesore

Pse “tradhtia” e Agron Çelës mund t’i kushtojë opozitës bashkinë e Shkodrës

-Instant, Arkiva, Kryesore, Lajme

Një foto në portale dhe kaq u desh që Partia e Lirisë të humbë në pak sekonda 25% të forcës së saj parlamentare. Ikja e deputetit të Shkodrës Agron Çela drejt Partisë Socialiste ka qenë pa paralajmërim, një vendim i beftë por i vendosur, siç i ka hije një politikani që vjen nga fusha e biznesit.


Por ndërsa LSI kap minimumin historik me vetëm 3 deputetë, socialistët nisën menjëherë llogaritë e votave për kandidatin e tyre në Shkodër në 14 Maj.


Benet Beci nuk u shfaq rastësisht në foton që lajmëroi blerjet e reja të PS-së me Elisa Spiropalin, me deputetin Agron Çela dhe ish-kreun e Partisë së Lirisë në Shkodër, Edmond Ndoun.

Si kandidat i PS për Bashkinë e Shkodrës, Benet Beci tashmë llogarit edhe mbështetjen që do t’i japë Agron Çela. A mund ta bëjë ai diferencën për të përmbysur rezultatin që i dha fitoren Bardh Spahisë?

Nëse llogarisim votat që u morën në datën 7 Mars, rezulton se:

• Bardh Spahia i Shtëpisë së Lirisë mori 20 mijë e 125 vota

• Majlinda Angoni e Partisë Socialiste mori 18 mijë e 176 vota

Diferenca e votave mes PS dhe kandidatit të Shtëpisë së Lirisë ishte 1 mijë e 949 vota.

Sa është fuqia elektorale e Agron Çelës?

Deputeti i LSI-së, në zgjedhjet e 25 Prillit të vitit 2021 mori i vetëm 2656 vota preferenciale.

Pra influenca e tij në Shkodër duket të jetë e konsiderueshme dhe e tejkalon ndjeshëm nevojën e socialistëve për të fituar Bashkinë e Shkodrës.

Por për të marrë Bashkinë e Shkodrës, socialistët kanë nevojë që kushtet të jenë të njëjta me 7 Marsin. I domosdoshëm në këtë ekuacion është kandidati që e përçan akomë më shumë të djathtën dhe ai i takon Enkelejd Alibeajt.

Në zgjedhjet e pjesshme të 7 Marsit, Lulzim Basha futi në garë Xhemal Bushatin, që mori jo pak, por 7 mijë e 739 vota për PD e Lulzim Bashës.

Prandaj me largimin e deputetit të Ilir Metës dhe me një PD të paaftë për t’u bashkuar, socialistët sot fërkojnë duart dhe ndjehen më afër se kurrë Shkodrës, një bastion i të djathtës që nuk e marrin dot prej 32 vitesh pluralizëm./Lapsi.al


67 Comments

 1. Foltroja nese humb edhe Shkodren me mire te liroje ShQUP-in dhe t’ja riktheje qytetareve hapesiren qe grabiti Berisha para disa vitesh me VKM.

  Por jam i sigurt se Rama do te tregohet i meshirshem.

  Se ca do te beje deri ne mandatin e 7-te?! Duhet nje Maloki ne opozite me tall bythen!

  1. Është shumë herët për tu gëzuar. Të ishte aq kollaj sa mendon ti edvini nuk do të fuste atë idiotin nga Tepelena për të goditur Doktorin, vetëm naivët e shikojnë kaq të lehtë, data 15 deri 25 maj 2023 do të të tregojë se do të jetë krejt e kundërta nga çfarë ti mendon.

   1. Shume heret per t’u gezuar?!

    Po ju jeni te mbaruar mo plak. Jeni te cmontuar! Literally.

    Pu pu pu… po ca jane keto delire mo plak? Keni humb cdo lloj sensi logjike apo cfare?!

    Jeni te shkaperdhyer!PD-ja eshte e mbyllur! Case closed! E mbaruar! Kaput!

   1. Dhe une e di qe ti I paemer ketu larte i ores 23:10 e ke qejf k.. e Jorgo Palikaris

  2. Të qe për Haxhi Qamiloglu, Jorgo Palikaris, apo Baton Stanishiqin, nuk do të kishte jo më dy shtete shqiptare në Ballkan por asnjë e në teritoret e banuara me shqiptarë do të flitej turqisht, greqisht apo serbisht.
   Janë malsorët shqiptarë që falë Zotit përbëjnë mbi 70% të popullsisë e ti fundërinë i quan me përbuzje “maloki”, ata që i dolën zot vendit me luftë.
   “Maloku” profesor doktor Berisha, mund të ketë gabimet e tij e qëndrimi i gjatë në pushtet mund të ketë ndikuar për keq në sjelljet e tij, por palloshi dymetrosh të cilit i bën ti hosanara, është një bojaxhi karagjoz provokues që edhe po të ishte përgjegjës i një kooperative të bojaxhijve , do ta kishin larguar me dhunë, e jo më ti zhvasë shqiptarëve qindra miliona taksa si kryeministër.
   Kaq sa për ti.
   Sa për shkrimin që bën fjalë për një deputet socialist shkodran të LSI , që na qenka biznesmen e do ti bashkoheshka deputetëve të PS, kjo nuk është ndonjë gjë e re.
   Të një kallëpi janë si Meta edhe Rama.
   Ajo që më tërheq vëmëndjen në këtë shkrim, është pretendimi se me kalimin e këtij biznesmeni deputet nga LSI në PS, Kështjellën demokratike të Shkodrës do ta merka ish PPSH.
   Edhe mund të ndodhë kjo pasi shumica e shkodranëve autoktonë kanë mërguar e në Shkodër më së shumti mund të takosh sot “shkodranë” nga Puka e deri nga Çamëria e veç kësaj dihet që në Shkodër vota në shumicë janë marë nga socialistët vetëm me blerjen e tyre nga biznesmenë të majtë.
   Deri në maj kur do të jenë zgjedhjet lokale, kam bindjen se do të ketë ndryshime të mëdha në ndëshkimin e krimeve e korrupsionit e është një fakt se qeveria Rama është kampione në këtë fushë.

   1. Ju historksht, eshte e dokumentuar, e keni ngrene ne bythe.

    Tjeterkund dhe te tjerkush i ka vendosur fatet e kombit.

    Por ju do te njiheni ne histori qe patet goxha intuite kur bete aleance me fashistet dhe nazistet gjate luftes se dyte boterore.

    Intuite bythe. Se normal, dava bytheqirash jeni!

  3. Ti mor malok i jugut mos denigro maloket e veriut, sepse, mor mut ata jane me vite drite me lart se ju qe shkedheheni brenda familjes! Kopjoni hajdutin oriental kryetar i bandes se llumit shqiptar, e lehni edhe ju si ato kelyshet qe lehin pas qenit te madh te zgjebosur, mor ti bytha polis!

   1. Au bre burra! Drite larg! Po normal… se jeni ne Epoken e gurit. Apo te drurit?! Jeni dru me pre!

    Te pa gdhe! Njerez primitive! Tribale!

   1. Pse mo ca jane shkodranet?!! Palla kari jane!! Pastaj jo gjith shkodra eshte me PD, sic I gjith jugu nuk eshte me PS-ne….

  4. Kalimi i z. Agron Çela më PS është treguesi i europianizimit gjithnjë e më bindës të PS. Nëse deri serbët e kanë një LGTB kryeministre, Çela do jetë përfaqësuesi i komunitetit LGTB në PS. . Nga ana tjetër liberalizmi shkodran manifestohet pikërisht nëpërmjet kësaj zgjidhje. Është shumë e dŕejtë që gjuhëza e kandarit në Shkodër të jetë LGTB

   1. Po ty mire po te behet o troll ca ke qe mer mundimin me shkrujt parrulla dhe nuk pushon as per festa.
    Po qe se esht ashtu si thua ti ca nevoje ka per patronazhist troll provokator si ti te deliroje neper komente?

     1. Ca thua mo idjot? Replika e pare? Ti je replika e “n”-te. Po ti cfare je? Jeteshkruesi im?

   2. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

    Jorgo a e kupton llogjikën e komentuesit të orës 22:54?

    Kjo është e vërteta, rilindja është në hall pa ka aktivizuar edhe ca elementë si ti që në fakt je si nata me ditën me ato patronazhistët ordinerë e injorantë/

    1. Dhe une e di qe ti I paemer ketu larte i ores 23:10 e ke qejf k.. e Jorgo Palikaris

    2. Rilindja nuk eshte ne hall se ashtu si eshte bere PD e Non grates koqe – koqe ata e kane te sigurte fitoren me rezultat te thelle jo vetem zgjedhjet vendore ne 15 Maj te ketij viti por edhe dy zgjedhje te tjera parlamentare.

   3. Nje bajge me pak !
    Ndersa kalkulimi I votave nuk mendoj se mund te behet keshtu!
    Agron Bythe Bajga ,nuk i ka vota te familjes se vet 2000 e kusur, por edhe ne rast se do i kishte, nuk do t’i kishte te garantuara ne menyre absolute !
    Po sikur te mendojme te kunderten: qe shume njerez kane votuar kunder opozites ose abstenuar vetem e vetem se kane pare te rreshtuar edhe Agron bythen ne kampin opozitar?
    Vota nuk eshte aritmetike absolute, vota eshte emotive-emocionale dhe e levizshme!

 2. O Milet gerthet tellalli
  Te m,blidhet ne shesh i gjithe fshati
  gezim te madh kas sot mushka dhe gomari
  ka lindur Jorgo Pallkari

   1. Te lutem!!! Qirja per mua eshte kenaqesi, nuk eshte sharje dhe as denim.

    Pastaj, ku ta di une si e ka ky pragun e shtepise?! Mbase i bi me qi aty ndonje dava maloke pa lidhje… Pidhi me ere djathi me boronice!!! WTF!!!

    Jo mo te keqen vellai, faleminderit shume, por s’du me i qi robt atij me siper.

 3. Keta -Palikarit-nuk e kane per gje se i shajne me prag e oxhak se soj kurvash dhe baxhellash jane,vetem Partine te kene te forte.

  1. Jo mo jo, nuk eshte se s’e kemi problem, por kur na shajne kokrra bytheqirash si puna juaj qe kane karin tone ne bythe prej vitesh e vazhdojne lehin si qeni qe leh e s’kafshon… na vjen per te qesh…

 4. Ne politike asnjehere nuk thuhet “kurre”. Per me teper qe shqiptaret votojne “per inat te sime vjehrre”, ndaj Rama ne Shkoder, me Çela apo jo, e ka te veshtire fitoren.
  Ne veri vetem Tom Doshi ia ka rregulluar ca vota te blera.

  Pazari i fundit ne tregun e Parlamentit ka te beje me luften ndaj Metes dhe largimin e demokrateve nga PL ne zgjedhjet e ardheshme.

  Me mbajtjen peng te vules dhe tkurrjen e perfaqesimit te opozites reale ne veri synohet kalimi i Shkodres ne duart e Alibashes, me votat e se majtes, thjesht per te mbajtur partizen e tyre gjalle…

  Operacionet e reanimacionit per Alibashen do te vazhdojne, duke ofruar nje gjoja alternative opozitare…

  1. Na shkrive damarët e bythës me atë analizë arithmetikore të votave të shkodranëve që devijon ai hotelxhiu Çela në favor të Edvin Palloshit. Në zgjedhjet vendore nuk do jetë kryeministër Palloshi, do implodojë nga nga çmënduria e vet kongenitale. Sa për hoxhën Alibej me vulë në xhep, kujtojmë që vula është një copë gomë pa vlerë që nga koha kur bashkoheshin çetat partizane në batalione sipas porosisë të partisë. Dy komandantë çete duhet të zgjidhnin vetëm një komandant batalioni, si me ja ba? Thotë i pari, unë në çetën time kam mitraloz, ti nuk ke. I dyti thotë , unë nuk kam mitraloz por kam vulë, a ke ti vulë? (Kish vjedhur një vulë në një zyrë të bastisur dhe i dukej vetja me rëndësi). Në mesin e injorancës mesjetare, fitoi vula në vend të mitralozit. Komandanti me mitraloz u tërhoq sepse vula i u duk magjike, madje mendoi se me vulë në xhep do çlirohej Shqipëria. O kasolle ku na mblodhe o Alibashë me një copë vulë llastikunë kohën e dixhitalizimit global.

   1. Vërtetë mendon se epokën e dixhitalizimit do ta sjellë një 78 vjeçar që nuk do e nuk do që që ti zbresë kalit të pushtetit apo dymetroshi bojaxhi ?
    O daje !
    Që nga shpjegimet që kërkon ti bësh epokës së dixhitalizimit me mitrolozat e partizanëve, duket se të ka ngelur ora në kohën e Dullës.
    Qoftë Basha e qoftë Alibeaj e politikanë të tjerë të rij që ti i quan si të “vulës”, janë e ardhmja e demokracisë shqiptare e modelit perëndimor.
    Është kjo arsyeja që këta politikanë shqiptarë mbështeten nga SHBA, Britania e BE e nuk mbështetet Berisha, Meta por edhe Rama që po përfiton thjeshtë nga situata kritike që krijoi Putini me sulmin kundër Ukrainës.
    Hiqeni nga koka iluzionin se SHBA apo BE po mbështet kashtën dymetroshe të misrit pa kallij.
    Po mbështet shtetin shqiptar antar të NATO -s në Ballkanin e rrezikuar nga Putini e këlyshi i tij serb Vuçiç.
    Padyshim se Berisha do të ngelej si figura më e rëndësishme historike e epokës së përmbysjes së regjimit enverist, nëse nuk do të kishte bërë ate që bëri në 8 janar, sulmin barbar kundër selisë së PD e thirrjet e tij anakronike bollshevike për revolucione të dhunëshme.
    Nuk më shlyhet nga kujtesa skena e turpëshme e tij kur doli në podin e parlamentit duke e shtyrë me dhunë me trup Z. Alibeaj që ti lironte vendin për të folur.
    Ndërkaq po aq e shëmtuar është edhe fushata e tij denigruese për Bashën duke e quajtur “peng” të Ramës, e më keq akoma duke e quajtur me përbuzje politikanin e ri Enkelekd Alibeaj, me prejardhje nga famijje të persekutuar nga regjimi enverist, me nofkën “Alibeu”
    Do të mjaftonte kjo urrejtje e tij për “bejlerët” që kanë qenë ajka intelektuale patriotike e rilindjes shqiptare, që nga Ismail bej Qemali, të cilët regjimi enverist ju a përndoqi e persekutoi edhe familjet, për të kuptuar se në formimin e Berishës kanë mbetuar akoma mendësitë komuniste të luftës kundër intelektualëve patriotë antikomunistë e alergjia e tij për “bejlerët”
    Kryeministri më i korruptuar i historisë së shtetit shqiptar, padyshim që do të ngelet Edvin Rama, por për hirë të së vërtetës duhet thënë se ai është gjeni i mashtrimit.
    Është paradoksale në politikën shqiptare sot që të dëgjosh shefin e ish Partisë së Punës, me emrin e ndryshuar në PS, që të sulmojë themeluesin e Partisë demokratike, Berishën, me publiçistikën e Faik bej Konicës apo të Mithat bej Frashërit, e kjo është një nga dredhitë e tij më virtuoze, po ama është akoma më pardoksale që kreu i një partie të djathë “konservatore” siç e prezanton veten Berisha, tju hapë luftë bejlerëve.

 5. Se besoj se mund ti kushtoj ndonji gjë.Shkodra nuk ndryshon.Tipa si ky që lëviz nga fryn era janë pa vlerë dhe të papëlqyeshm .Ata që e kanë votuar dikur s’kanë për t’a votuar më.

 6. Rilindasit nuk e moren shkodren dot Kur ishte vetem ato Ne votime .Dhe jo Tani .Sali berisha nuk eshte lul Basha qe flen gjume .23 here shkoje ne shkoder Kur fitoj bardhi kishte dhe ambasadat kundra lulin e etj .

  1. Agron Cela…nje injorant, bandit, pleher qe I ben rende tokes qe e mban qe dihet si i beri $ (koha e kontrabades se cigareve ne 1998 velipoje). E kam pasur ne lagje. Vishte kaubojs dikur kur ishte pjese e te “forteve”. As 8-vjecaren se ka perfunduar. Ishim aty te klubi I lagjes kur i vllai I tij me horr e kriminel se vete ky i shprazi karikatorin e kallashit nje tjeter te ish “forti” deri ne ate pike sa viktima nuk njihej me. E cte thuash me. Ky ndyresire prej se ciles vete ndyresire I vjen ndot ka zaptuar Shkodres me dava tom doshash etj etj. Te shkretet ata qe jetojne ne ate vend. Zoti paste meshire….

  2. Bravo Agron Cela ! Me mire vone se kurre por prape ti ke merite qe i peshtyve ne fytyre komunistet Ilir floriri dhe Sali non grata.

 7. Per Gon Çelen , vellain e Mirit qe dikur kullotnin delet ne livade , dhe qe heret apo vone atje do “Kthehet “ perseri! thotë:

  O Gon e fillove karrieren me vrasje dhe gjoba …..te kapi frika se do ta shembi Edvin bastardi hotel Grand Europa ne velipoje , ne rast se i shpeton shembjes tani , do ta bejme ne sapo te vijme ne pushtet .
  Tradhetia ne Shkoder paguhet ti e di mire , asnje vote nuk do marresh ….. ne Livade te kullosesh delet do perfundosh perseri .
  Te fala prej Xhabieve …..
  A.Kalaja .

 8. Se paska ik ky Gon Cela qe i shkordhehet gruaja nga partia e Metes per tu fut ne byth te partise Rames e do fitoka Partia Socialiste Bashkine e Shkodres? Shkoni mor te shkrete e merrni doze qetesuesish se ju paska fluturu Petlla.

  1. Nje verejte per te paemrin qe shkruan se Aliveaj eshte i persekutuar.
   Ai eshte nipi i Isa Toskes, kriminelit me te ndyre te rrethit te Fierit. Per ta vrare ate qen u bashkuan partizane dhe balliste, aq gjakatar ishte.

  1. Ore, seksi eshte kenaqesi. Robt paguajne me qindra Euro per nje t’qime.

   Po ku ke kar ti mo plak?! Po ti je i tredhur!

  1. Ore me fantazi ju mund te qini edhe Pamela Anderson!

   Por fakt eshte qe ne kemi vite qe ju qijme juve ne bythe!

   Thelle ne bythe!

 9. Pse “tradhtia” e Agron Çelës mund t’i kushtojë opozitës bashkinë e Shkodrës ?????

  Po pse njerezit mos jane si dhente qe shkojne ne tufa sa andej e kendej ?
  Mos i trajtoni kaq vulgarisht shqiptaret o mjeraner .

 10. O bythqira lulishtes. Shkodren nuk ua lane as ne 2019 kur i moret te gjitha fale politikaneve perendimore qe permendni me lart, jo me tani. Jo ky apo ai te ike, por kushdo te ike nuk e merrni Shkodren. Sa per plehrat qe shajne gjysmen tjeter te kombit ju nuk jeni shqiptare por te paguar per perhapur urrejtje, por s’keni kuptuar asgje qe plehra si ju kurre nuk kane arritur deri aty sa te ulni aq poshte dhe t’ju urrejne sic beni ju. Ne veri nuk ka urrejtje dhe s’ka pasur ansnjehere. Ne e kemi bere mesa duket qe hale si ti e shume te tjere kene rene deri ne ate nivel qe urreni nje pjese te kombit. Te urresh eshte shkalla me e ulet e poshterimit. Pavaresisht se cfare shkruani, byhtqira lulishtesh jeni dhe kene te drejte qe ne 1941 ashtu keni qene.

 11. Dhurate per Jorgen per Mbrojtjen e “Shkelqyer” Qeverise Prostitute Hajdute!!💩🤑 thotë:

  Gorge ose Jorge :Ti me familjen Pra gruan dhe vajzen meriton me shume se nje hot dog 🌭 i zakonshem!!!Do tju japim hotdogs me nga 2-3 salcice brenda e Meriton per Mbrojtjen e shkelqyer qe i ben qeverise se prostitute hajdute !!!Po meriton dhe me shume te japim dhe nje hotel me ngjyre rose qe gruaja jote qe ne e dime mire e ben mire punen e Madames se ka eksperience ne kete fushe dhe ti te Kodoshit qe e treguar e ben me zell te madh 😝😝

 12. Emri im është loana dhe jam këtu për të falënderuar DR DAWN për ndihmën e tij për të shpëtuar marrëdhënien time. I dashuri më la sepse isha i matur dhe e kam luftuar disa herë për shkak të pasigurisë, duke mos e parë kurrë pranë asnjë zonje tjetër. Nuk mund të gjeja një mënyrë më të mirë për ta bërë atë të kthehej tek unë dhe DR DAWN erdhi në shpëtimin tim. Kur e kontaktova, ai më tha gjithçka që duhej të dija se si do të rikthehet dashuria dhe lidhja mes meje dhe burrit tim. Unë u binda dhe ai e bëri punën pa hezitim dhe menjëherë pas 48 orësh më thirri i dashuri. Jam e lumtur dhe plot jetë për shkak të mirësisë së DR DAWN. I bëj thirrje kujtdo që ka probleme të kontaktojë me të tani dhe ai me siguri do t’ju ndihmojë.
  [email protected]
  Whatsapp: +2349046229159

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.