• |
ide | kryesore

Vala e re e COVID-19 në Kinë/ Japonia vendos masa shtesë, tampon për qytetarët e vendit fqinj

-Instant, Lajme, Të fundit

Vala e Covid-19 që po prek Kinën ka bërë që Japonia të vendosë masa shtesë të kontrollit kufitar për ata që vijnë nga vendi fqinj.


Këtë e bëri të ditur kryeministri japonez Fumio Kishida.


Ai ka shpjeguar se nga e shtuna vizitorët nga Kina do të duhet të paraqesin një tampon negativ përpara se të nisen për në Japoni, dhe më pas t’i nënshtrohen një testi të mëtejshëm pas mbërritjes.


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.