• |
ide | kryesore

32 vjetori i RD, Bylykbashi tregon pse mungon Berisha

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Gazeta Rilindja Demokratike shënon sot 32-vjetorin e themelimit të saj. Me këtë rast, Partia Demokratike organizoi një ceremoni ku të pranishëm ishin gazetarë të RD-së, politikanë dhe përfaqësues të tjerë të medias. Por në këtë ditë të rëndësishme për Rilindjen Demokratike, mungonte kryetari i PD-së, Sali Berisha.


Në fillim të ceremonisë, deputeti i PD-së, Oerd Bylykbashi deklaroi se ish-kryeministri Berisha ishte me grip, ndaj edhe nuk ishte i pranishëm në ceremony.


“Më bie privilegji t’ju drejtohem juve sot në këtë përvjetor të 32-të të Rilindjes Demokratike, t’ju përcjell urimet më të mira nga Sali Berisha, kryetar i PD-së, i cili sot për arsye të një gripi, nuk arriti të na bashkohet sot këtu” – tha Bylykbashi.


4 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.