• |
ide | kryesore

Rama “mburret” me shifrat që i prodhon vetë: Viti 2022 pati numrin më të ulët të vrasjeve në tri dekada

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Në vitin 2022 numri i vrasjeve në Shqipëri ka qenë më i ulëti në tri dekadat e fundit, sipas kryeministrit Edi Rama.


Në një psotim në Facebook, Rama ka ndarë foton e një grafiku që tregon shifrat.


“Fakt kuptimplotë që na jep një shembull flagrant të hendekut mes jehonës shurdhuese mediatike dhe realitetit të rënies së vijueshme të krimit. 2022 numri më i ulët i vrasjeve në tre dekadat e fundit KUJTESË: Kur ne e nisëm përpjekjen kundër krimit vrasjet ishin 112 në harkun e një viti dhe si rregull mesatarja ishte 100 në vit Normale, dihet që më e keqja harrohet shpejt, e mira s’ka fund kurrë dhe nga ana tjetër, padiskutim, ka ende shumë për të bërë”, shkruan Rama.21 Comments

 1. Pu pu pu… c’pacavure…!!!

  Ju mire qe jeni te paafte, por me duket se jeni edhe te vonuar mendore.

  Po minimalisht sqaroni ate qe keni shkruar ne titull: pra si karin i prodhoi vete statistikat Rama?! Futjani edhe pordhes per menyren se si i prodhoi, sic ja keni futur me kete palo lajm, por i detyroheni lexuesit minimalisht nje shpjegim.

  Te mbyllen urgjentisht fakultetet e gazetarise. Prodhojne vetem kurva dhe te paafte.

  Per gazetare as nuk behet llaf.

  Por mire mo, Andi si karin ju mban juve?! Se ai duket njeri me logjike solide!

  Apo 20 vite duke bere si i pidh some me Ramen, ka ngel aq thate nga leket sa lajmet ja shkruan pastruesja?!

   1. Mendo cfare te te beje te ndihesh me mire.

    Por gjithsesi pergjigja jote nuk sqaron cfare kam shkruar une me lart.

   1. Serisht kjo nuk i jep pergjigje asaj qe kam shkruar une me lart.

    Ose je shume sentimetal ose dement si keta qe kane shkruar lajmin.

    Tani, qe ta kuptosh thjesht fare: po vazhduat ne kete rruge, do ta hani thelle e me thelle, fort e me fort, fuqishem e me fuqishem…

    Ka rrezik madje te ngeleni shtatezane.

 2. Viti 2022 ishte vit i vrasjeve mafioze mes grupeve kriminale, brenda dhe jashte vendit, i pasigurise per jeten ne plazhet e jugut, pergjithesisht vit i veshtire krize ekonomike, sociale dhe i emigrimit te te rinjve.

  Keto na jane justifikuar me luften ne Ukraine, ndaj statistikat duken te pavlera ne syte e shqiptareve.

  Po te kish arritje qeveria, Rama do kishte dale ne konference shtypi me bilancin vjetor, por nuk doli…

  1. Nuk vriten me njerzit per nje fjale e per buken e gojes se kane marre arratine neper europe e gjetke. Sot vriten me urdher e per porosi te rraqes dy metrroshe dhe llumit qe e mban ne pushtet.

 3. Meti rrumbullak nuk eshte me shume tip trapezi . Si ish pjestar i grupit ciftelia te agron kuliqit ka dijeni per shum lidhje te forta te palloshit te groshes me grupet e forta te krimit sidomos kokaines pa te cilen ai i gjati yne nuk jeton dot.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *