• |
ide | kryesore

Rama mbërrin në Presidencë, zhvillon takim me Begajn

-Instant, Lajme, Të fundit
Presidenti

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Presidencë. Ai pritet të zhvillojë një takim me kreun e shtetit, Bajram Begaj. Ende nuk dihet se çfarë do të diksutohet mes Ramës e Begajt. Ky është takimi i parë që kryeministri Rama zhvillon me presidentin për vitin 2023.


Ky takim vjen pas 16 orëve mbledhje që kreu i qeverisë zhvilloi me kabinetin. Kreu i qeverisë do të vijojë edhe sot me mbledhjet. Pas Begajt, ai pritet të takohet me drejtorët e përgjithshëm të institucioneve, dhe më vonë me drejtuesit e qarqeve.18 Comments

  1. Pas “Prindi 1, Prindi 2” dhe “Sateliti 1, Sateliti 2”, tashme edhe “PENISI 1, PENISI 2”!!!!

  2. Ç’ne karoministri që i shkon këtij gjësë në zyrë… ? Realisht, siç kanë shkuar punët, duhet që ky gjëja ti shkojë në zyrë këtij farë karioministri

  3. Ah desh harrova… Jarge pallkaris do na “llomoisë” te rejat me te fundit nga ky takim kokë më kokë te k….

  4. Takim!!! Çfarë takimi. Bëhet sa për të tregu që ka një “president”!!!Rama i la detyrat për të kry dhe kaq dhe duke ja bërë të qartë,të mos heqi asnji presje nga ç’i ka lënë me shkrim.Sepse vartës i tij është “presidenti”.

  5. Nuk mungon bodrumi i hajdutit duke i bere elozhe nje ngjarje protokollare, normale…Se ç’ ka ketu per elozhe vetem ata qe rrojne me leket e vjedhura e dijne..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.