• |
ide | kryesore

Burrin investitor strategjik, Xhaçka: Shpifje, s’kam shkelur asnjë ligj

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ministrja e Jashtme Olta Xhaçka gjatë një konferencë për shtyp është pyetur sërish në lidhje me akuzat e opozitës kundrejt bashkëshortit të saj se është investitor strategjik dhe se ministrja ka konflikt interesi të qëndroje në detyrë.


Ministrja tha se fjalën e fundit e ka gjykata dhe sipas saj të gjitha janë shpifje nga opozita, ndërsa shton se nuk ka shkelur asnjë ligj apo kaluar asnjë normë etike.


‘Nuk më rëndon shpatullat aq sa ç’mund ta imagjinoni të qenin ministre dhe investitore strategjike. Është kthyer në filozofi punë nga opozita e cila shpif shpif se diçka do të mbetet. Shpifje dhe hiperbole politike që vjen nga kjo opozitë që ka humbur rrugën e saj.

Megjithatë ky është një proces që për fat të mirë ka hyrë në binar ligjor dhe fjalën e fundit e ka gjykata. Do ju thosha të prisni me durim ashtu siç po pres edhe unë pasi nuk kam shkelur asnjë ligj dhe nuk kam kaluar asnjë normë etike dhe morale.’- u shpreh Xhaçka.


18 Comments

 1. Jo moj zonje,ligjet i shkel populli fukara. Edhe kur mami jot shfrytezon makinen e Ministrise se Jashtme,ti nuk ke asnje lidhje. Fajin e ka Saliu (shoferi). Gjykata e “pa varur ” mund te japi te drejte,por faqen e zeze nuk ta zbardh dot.(po ta kesh faqen e bardhe behet fjale,qe si rilindase e veshtire me duket)

 2. CFARE MORALI KA KJO!!!FYTYrE ME TE ZEZE. NUK KA PTYYY RRUGACE💩 thotë:

  Vajze e nje Trafikanteje dhe ish Nusja qe vodhi leket e popullit me Piramidat Genjeshtare e pa skrupuj!!!!💩💩🤮😤

 3. Kjo eshte shitur si Nuse per $$$$$$ nje here tek Piramidat beri $$$$$$ pastaj ne Amerike te kush ajo e din mire pastaj ne Fund fare tek “Bisnes Bure” Vetem per $$$$

  1. Cfare fantazie te shthurrur qe keni mo vella?!

   Pu pu pu…

   Me keto karlliqe merreni prandaj keni 10 vite ne opozite e keni perfunduar nga Parti ne Foltore e se shpejti ne Shoqaten “Na Bashkoi Fylli!” 😀 😀 😀

 4. Se pari, bejne gabim qe te akuzojne per shkelje te ligjit. Ti nuk e ke shkelur ligjin, por e ke neperkembur, shkerbythur dhe abuzuar me te.
  Se dyti, ke detyrimin ligjor ti dhe ai strategjiku te deklaroni origjinen e çdo qindarke, pasi ligji per investimet strategjike ka disa pika te cilat ti sebasku me strategjikun/et e tu nuk i plotesoni !!!!
  1. Kapitali, jo me pak se 5 milion euro te deklaruara dhe fituara me burime te ligjshme ( ketu mbeteni ne klase se si ti si strategjiku/et keni te ardhura kryesisht si paga administrate).
  2. Eksperienca dhe rekordet ne sektorin per te cilin merret statusi “investitor strategjik”, (edhe ketu mbeteni ne klase te dy) sepse me shume keni qene te punesuar e angazhuar ne administrate e politike.
  Lista eshte e gjate por ajo qe me interessa me shume eshte nje opinion “shkencëror” nga kanalisti Jargë Pallkaris.
  O Jargëëëë shprehu dhe ti nje herë a të qivja udhën

 5. Fyelltorja, ju kujtoni se po t’i hidhni nje cik vaj, uthull e kripe sallates tuaj te shpifjeve, ajo behet me e ngrenshme?

 6. A. Nuk eshte kjo ish Nusja e Shemzie Kadrise qe vodhi Milionat nga kursimet e Shqipetareve te varfer ??Tani eshte Nusja Strategjike e “burrit bisnesmen”Ketu kane filluar milionat e Ministreshes se pasur !!Gropes sa ju ka gervishur shtresa e Mu…t por eren e ka shume te rende!

  1. Ti nuk je fajtore aapak perderisa nuk ke qene ne mbledhjen per shpalljen e investitorit strategjik .dhe nuk ke si ta dish se qfar ashte thene aty .Prandaj rri e qete sa te kesh kete drejtesi ne kete vend te neperkembur .dhe nje kryeminister inisiator i ketyre paqavurlleqeve .asgje sdo te ndodhi.

  2. Tani s’e kuptova ca po kerkon te thuash?! Qe Xhacka ka lidhje me fajdexhinjte e Birishes?

   Ca do te thote kjo?! Po na paralajmeron qe mund te jete nje kollone e 5-te e Birishes e futur thelle ne gjirin tone?!

   1. Gjiri juaj mban cdo lloj kurve dhe bythqiri. Gjiri i nenes parti kurve.
    Arqen arixhiu u qi motrat patronazhistave dhe grate socialistave.

 7. Po kush doli fajtor nga rraca juaj e fëlliqur që do dalësh ti…Vazhdo por drejtësisë së Zotit nuk do i shpëtoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.