• |
ide | kryesore

Historia e plotë/ Si i vodhi pastruesja eurot në shtëpinë e zyrtares së kryeministrisë

-Instant, Kryesore, Lajme

Historia është e denjë për skenar filmi. Një zyrtare e lartë e shtetit, këshilltare në kryeministri, ish shefe kabineti e Arben Ahmetajt, që është marë edhe me procesin e rindërtimit edhe me atë të inceneratorëve, mban të fshehura në shtëpi dhjetra mijëra euro cash. Ajo i beson çelësin e apartamentin të saj me qera në rrugën e kosovarëve, pastrueses që paguan në të zëzë. Kjo e fundit, së bashku me të birin në një ditë që e zonja e shtëpisë gjendej jashtë shtetit futen të maskuar, vjedhin paratë dhe bizhuteritë, dhe pastaj e bëjnë banesën lëmsh, në mënyrë që të duket si një grabitje e dhunëshme.


Tani kur janë arrestuar nënë e birë, Rozeta dhe Havier Dobi, në mbarë opinionin është ngritur një pyetje: sa para fshehin nën dysheqet e tyre zyrtarët e lartë? Cilët janë më shumë fajtorë, pastrusja dhe biri i saj Robin Hud, apo ata që si pasojë e detyrës shtetërore, kanë në dorë fondet publike? Këto pandehma u bënë edhe më të forta pasi emri i zyrtares së kryeministrisë u fsheh në njoftimin e policisë që fliste për ngjarjen.


Lexo me tej:

Pastruesja vodhi 120 mijë € në banesën e ish-zyrtares së Kryeministrisë 

Historia nis më 15 Dhjetor kur punonjësja e kryeministrisë, Alda Klosi bëri një denoncim për vjedhjen e shtëpisë së saj.

Policia e Tiranës tha se shuma në cash bashkë me bizhuteritë e grabitura në banesën e saj arrin në 120.000 euro.

Ndonëse në asnjë rresht të njoftimit nuk thuhej se kujt i përkiste banesa e grabitur, gazetarët e nxorrën me shpejtësi në dritë emrin e “viktimës”, Alda Klosi një punonjëse me rrogë shteti, që nuk kuptohet pse kishte në shtëpi para cash të padepozituara në bankë.

Gjithashtu nuk dihet ende nëse Klosi i kishte deklaruar apo jo këto shuma siç e kërkon ligji për nëpunësit civil. Po nëse i kishte të padeklaruara, a do të guxonte ajo të bënte denoncimin për vjedhje në polici? A ka ajo tashmë një alibi se ato para dhe bizhuteri mund të jenë të dikujt tjetër, i afëm i saj?

Për të gjitha këto burime policore që po hetojnë ngjarjen i kanë pohuar Top Channel se kanë nisur verifikimet ndaj Alda Klosit për të dhënë sqarime se cili ishte burimi shumës cash të grabitur në shtëpinë e saj. Gjithashtu sipas burimeve të Neës 24, çështja po hetohet nga prokurorja Mirela Zavalani, për të zbuluar më shumë mbi burimin e të ardhurave t ëish-zyrtares. Por ndërsa organet e drejtësisë bëjnë sikur qëmtojnë faktet, në rrejtet sociale ka nisur gjykimi publik. Togfalëshi më i përhapur është “pastruese tek qeveritarët”, aq sa duket sikur një pjesë e tyre e amnistojnë krimin e grabitësve. Në këtë linjë ka qenë edhe kreu i PD-së Sali Berisha që duke iu referuar qytetarit dixhital ka theksuar se paratë zyrtarja i kishte ta fshehura në dyshekë. “Shuma përrallore vidhen tek këshilltarja e kryeministrisë! Nënë e bir kishin vjedhur tek zyrtarja e lartë Kryeminstrise qindra mijëra euro.

Berisha: Pse policia mbajti sekret emrin e zyrtares ku u vodhën mijëra euro 

Policia në komunikatën e saj mban sekret emrin e zyrtares së vjedhur Alda Klosit, ish shefe e kabinetit të zv.Kryeministrit famoz Arben Ahmetaj, tani këshilltare në kryeministri mbasi del problem origjina e parave të vjedhura” ka shkruar ai në Facebook. Ndërsa gazetari Mentor Kikia ka reaguar gjithashtu: Për herë të parë unë jam me hajdutin ordiner! Faleminderit që zbuluat hajdutin qeveritar! Nuk di se çfarë duhet të ndodhë më në këtë vend për ta quajtur llumin e llumrave!
Lajmi këtu nuk është se një pastruese vodhi 500 apo 600 mije Euro dhe shumë bizhuteri, në shtepinë ku punonte. Por që e zonja e shtepisë, qe kishte kaq shume para cash e bizhuteri, ishte një zyrtare e larte e qeverise. As me pak e as me shume, por Alda Klosi, ish Drejtoreshe e Koncesioneve, kur janë dhënë edhe koncesionet e inceneratoreve, dhe shefe kabineti e Arben Ahmetajt, ne çdo ministri ku ai ka drejtuar” ka shkruar gazetari.

Arrestimi i nënë e bir/ Policia gjen flori dhe 400 mijë euro në tubin e aspirimit 

Kjo frymë ka lënë në hije dy grabitësit që me sa duket nuk e kanë për herë të parë këtë zanat. 

Policia e Tiranës ditën e arrestimit të Rozeta Dobit e cila punonte si pastruese në banesën e Alda Klosit dhe të djalit bashkëpuntor në vjedhje tha se u sekuestroi mbi 8 milionë lekë, të dyshuar të vjedhur në këtë banesë, sende me vlerë, 3 automjete, 2 prej tyre të blera me paratë e vjedhura, si dhe veshje të përdorura gjatë kryerjes së këtij krimi.

Sakaq policia e Tiranës ka dyshime se Rozeta dhe Havier Dobi, janë të përfshirë në të paktën 4 grabitje të tjera.

Nga rikontrolli banesës të Rozeta dhe Havier Dobi paraditen e të Dielës policia tha se në tubin e aspirarorit gjeti të fsheshur 404.800 euro dhe 8.500 dollarë. Pra këtu kuptohet edhe mospërputhja e shifrave të ndryshme që është shfaqur në disa media. Deri tani “pasuria” që medohet se ka qenë e Alda Klosit, sipas dëshmive nuk i kalon 120 mijë eurot, ndërsa paratë e tjera nënë e bir dyshohet se i kanë grabitur në disa shtëpi të tjera. Por edhe për këto raste Top Channel ka hedhur një hije dyshimi duke publikuar një lajm, ende të pavërtetuar, se Rozeta Dobi punonte si pastruese për zyrtarë të tjerë të ish ministrisë së financavei kanë  kujdesej edhe për shtëpitë e disa zyrtarëve të tjerë të ministrisë së financave.

©Lapsi.al


73 Comments

  1. Shume zyrtare ne Shqiperi 120 mije euro o quajne pare xhepi nga qe nuk u hyne ne sy dhe e dyta ka qe kane dhjetra here me shume pasi nuk ka si justifikojne pasi jane para qe rrjedhin nga korrupsioni dhe PPP e famshme mjere fukarai qe mendohet si do siguroje buken e leke per uje e drita ky eshte realiteti i hidhur ne Shqiperi

   1. Halli eshte qe u kap alda klosi me qindramijra. Me qindramilion euro vidhen nga rampjella cdo vit nje vend me buxhet 3.8 miliard euro ku sipas KLSH 1.5 miliard shperdorohen cdo vit.

    Me nje perllogaritje te shpejte abuzohet mbi gjysma e buxhetit. Keto para ndahen mes aldrave rames veliajt ahmetajt dhe perfituesve te kontratave nga ana tjeter, djegesat, shendetesia falas, me ppp e vilma nushit, rrugeve, cetit, manes , dulakut, ulajt e ca do lloj biznesi tjeter qe vjedh kete vend me firmen e rames vetekuptohet

  2. Nen e bir duhen denuar hajdutja pe punon ne qeverrin e ps ka rrezikuar jeten per taksat qytetarve per kete arsyhe nuk ngrihen rrogat e puntorve.

  3. Kujtoni rastin e kardiologut te mirnjohur Edvin Hoxhes. Pse i gjetwn para cash ne shtepi e arrestua. Ne fund te funsit ai ponente edhe te privati po kho ?

  4. Jorgo Palikaris Dobiç i Edit , Edi Dobiç i Enverit , Gregu Dobiç i Kristaqit . thotë:

   Po Jorgo Palikaris kush e di sa euro ka ne shtepi . Nje qe ha mut nga mengjesi ne darke nuk ngelet pa gje .

   1. Jo mër ti. thjesht e lënë si qen të bëjë gam gam, edhe e mbajnë me premtime. I kanë thënë që do ia sjellin dhe të afërmit nga fshati.

   2. Jorgo ka nje mut te madh. Po c’e di jorgon ti, lenc vangjelisn me 2 m lek rroge?? Jorgoziu punon meeditje , cerek suflakis dita.

    Alda dhe tarafi kryeministror notojne ne para

    1. E gjithe administrata eshte e perlyer veçanerisht drejtora institucionesh jane te krimbur ne pare. Marrin pjesen e tyre nga tendera , apo ryshfete te ndryshme. Ka prej tyre qe ne dukje bejne jete te thjeshte.

     1. Shprehjat skan dal kot, nje kapterr keput nji vesh rush, ushtaret e shfarosin te gjithe vreshtin.

  5. Jorgo Palikaris Dobiç i Edvinit, Edvini Dobiç i Enverit , Gregu Dobiç i Kristaqit , gjaku nuk behet uje . thotë:

   Po Jorgo palikaris kush e di sa euro ka te fshehura ne shtepi si Dobiç qe eshte.

   1. Mos ki zili pasurine e tjetrit!

    Se kjo ndjenje do te te konsumoje dhe do te mbetesh troke.

    Puno edhe ti per t’u bere i pasur!

     1. Po nga e di ti?! Si mund te besh akuza te tilla pa patur prova?!

      Pra, ti je nje kucke ordinere!

  6. Ed Rame Turke hajdut Erdogani, Sali Gerdeci dhe ilir spiun duhet të dalin para drejtesise sa më pare të jet e mundur 🇦🇱🇪🇺🇺🇲 thotë:

   Këto pare jane, jane veq maja e ice bergut, kure një punose e thjesht e ministrive dhe e Kyministrise Ka vlera të tilla marramance imagjinoni shefat e saje!!! Po sikur një dite të kontrodhohen vilat e ministrave, e kyministrave, dhe e gjith (politikanve?) Të laret të ketyre 32 viteve. Se leket dhe flori do xhinden të kroposme, se pse jo të gjitha kane mundur ti nzjerrin jashte sheti ose ti investone. Sali Gerdeci ilir spiun dhe Ed Rame Turke hajdut Erdogani duhet të dalin para drejtesise sa më pare të jet e mundur!!! Se pse të tjeret jane veq klyshet e tyre, dhe klyshve keta ju hjedhin veq kocka edhe pse jane kocka dhe vlera marramance!!!

 1. Me vrap Birisha… 540K Euro!!!

  Po prit o idjot. Pertype e trete lajmin e pastaj dhite.

  120K s’jane asgje. Sigurisht qe mund te hedhin hije dyshimi, por nuk jane per te vene kujen si e kane vene shume PD-iste ketu te uritur nga 10 vite mungese vjedhjeje ne opozite.

   1. Sigurisht qe jane asgje. Ajo mund te thote: i kam kursyer, shita shtepine X, m’i ka dhene burri, dashnori.

    Nuk eshte shume e padiskutueshme qe eshte vjedhje apo korrupsion shteteror. Kapish.

    Dhe gjithashtu edhe ne syte e votuesve qe degjojne qe Rilindja ketej vidhka Miliona eshte asgje: ama kaq vidhkan keta?! Vetem 120K?! Po ne mendonim se vidhnin Miliona???!!!

   2. Po me bolet e te tjereve hicasgje nuk jane. jorgjica ha pensionin e prinderve por 120 mije nen dyshek atij nuk i bejne pershtypje

    Deficent koke e kembe

  1. Po mire mor JorgoKARI,prap fajin e paska Berisha!!!???
   O ty t’i qi..te gomari komplet robt pa dallim gjinie!!!!
   PORPULL SHKERDHATE ALVANOS,shiteni prap voten 50 mije lek te vjetra per superhajdutet e RISHKERDHJERJES!
   BRAVO ALLVANIQI……

   1. Sigurisht o Kari qe e ka fajin! Ne rastin specifik qe kam sqaruar me lart qe del si buce ordinere portalesh me ulerit me vrap lajmin e pastaj del bllof… si edhe ne ate me te pergjithshim qe kam sqaruar me poshte.

    Dhe ta kam dhene disa here, seksi eshte kenaqesi, jo sharje.

   2. Ore berisha ka faj edhe per alden nuk e dije ti?

    Edhe per ngrohjen globale, prodhimiin e ullinjve , cmimin e naftes, cmimin per m2 ne kryeqytet, edhe per traafikun te 21 dhjetori fajin e ka saliu.

    Ktij populli rama 1 mije te zezat po ja ben , po e shtrydh ne dare,po ja pi gjakun por prape fajin e ka saliu

    Eshte populli qe na rrethon qe e toleron

  2. Jorgo , një Pr.Dr. e quan idiot,ndërsa një dështak në të gjitha fushat i bën lëpirje by…the në ç’do bllog.Hajde llogjikë hajde!!!!! Noli dhe Konica do të quanin sharlatan “që s’më kuptove kurrë”

   1. Po kush e gjykoi Berishen si kardiolog?! As kemi pat mundesine me e gjyku.

    Se ka 32 vjet qe s’eshte me.

    Dhe ku deshtak Rama? Rama ka qe nga… ne mos gabohem… 1999-a si Minister Kulture ne pushtet.

    Ku deshtimi?!

    Perpara kesaj, piktor, pedagog, basketbollist, njeri i letrave…

    Ku deshtimi?!

 2. Plus Berisha nuk duhet te dali me te bej denoncime te tilla.

  Ai eshte politikan i diskretituar.

  Sa here Berisha del te beje denoncime, edhe te vertetat me te medha te thote, duke qene i kompromentuar vete e i diskretituar nderkombetarish ai ul vleren e denoncimit.

  Ne nje fare menyre ai shfajson te akuzuarit. Pra ndihmon ne menyre terthore regjimin ne pushtet. Nga del qe Rama me Berishen kane krijuar tashme nje lidhje organike.

  1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

   Prapë me Berishën ti, ne themi ja ujku, ti tregon gjurmët, nuk e di a e bën për sport apo paguhesh mirë për të bërë zhurmuesin këtu!!!!!

   Ti je në rregull, sa ka 2 milionë injorantë e parazitë që e shesin votën, ose për 50 mijë lekë ose për një pagë minimale.

   1. I dashur, ne Shqiperi dhe ne Demokraci votohet e keqja me e vogel.

    Dhe sot per sot perpara Sali Berishes, Edi Rama mbetet e keqja me e vogel.

    Ju kete nuk e rrokni qe nuk e rrokni!

    1. Jorgo , në demokraci,hiqet e keqja në pushtet ,me qëllim që të mos konsolidohet(qoftë edhe me një të keqe tjetër,përkohësisht).E keqja në pushtet duhet të jetë sa më e dobët, me qëllim që populli mos t’a ketë të vështirë t’a përzërë.

     1. Ah e kuptova. Te heqim Ramen per te vene Berishen perkohesisht.

      Mmm…

      Koha do kaloje. Berisha do rohitet, do te vdesi. Te jetoje sa t’ja kete taks zoti, por pasi te vdesi flasim per ate qe ke shkruajtur me lart.

   2. PS: E ke gabim qe jane 2 milione.

    Nuk ka rendesi sa eshte perqindja e popullates qe dhjet funksionimin e nje komuniteti.

    Mund te jete edhe 10%, 15%…

    Une kam bindjen qe ata qe lejne plehrat neper rruge, ata qe zaptojne toka, ata qe kryejne krime, qe korruptojne dhe korruptohen… jane minorance.

    Ajo qe shpeshhere ne nuk kuptojme duke bere pergjithesime epike te tipit: “shqiptaret jane ashtu e keshtu” eshte se feta e popullates me tendenca kriminale mund te jete ne fakt nje minorance shume e vogel. Po ja fus me hamendje tani: jane 15%, por gjithsesi shume e vogel perballe 85%-shit tjeter.

    Kjo sipas meje tregon fajtorin e vertete: 85%!!!

   1. Une jam “pidh njerezish” dhe ti per kete arsye do qe te qish motren time?!

    Nuk arrij ta kuptoj logjiken e kesaj.

  2. Jorgo, mbyllja e gojës,zërit të lirë,është antidemokratike. Kujdes se po rrëshket në diktaturë ,të parët e tu(Spiro,Kiço,etj.)
   Ç’do njeri ka të drejtë të shprehet,gjykimin e bëjmë ne,populli shumicë, jo ti pasardhës i bllokmenëve mizorë.

   1. Dhe kujt po ja mbyll gojen une?!

    Une jo vetem goje qe s’po mbyll, por po ju hap breket. Se edhe breket meritojne te flasin.

 3. Nje histori e denje per skenar filmi mbi korrupsionin ne Shqiperi, i cili tek nje keshilltare ka permasa te vogla krahasuar me shefat.

  Ka 30 vjet qe postet ne Shqiperi jane biznesi me fitimprures, ndaj dhe lufta politike eshte kaq e ashper.

  Te pasuruar me pronat publike, fondet e tenderat, apo me PPP e Koncesione, shtetaret dhe vartesit e tyre nuk ndalen.

  Dikur qarkullonte nje “shaka” per Shqiperine si vend me i pasur se Amerika, pasi ketu vjedhin e vjedhin dhe nuk po mbaron.

  Hajduteria, mashtrimi dhe korrupsioni jane ngritur ne sistem, duke shuar shpresat e te rinjve qe braktisin vendin si rrugezgjidhje.

  Nuk ka nevoje per SPAK e BKH, por thjesht kontroll i shtepive e financave te funksionareve te shtetit, perfshire familjaret e tyre.

  Edhe pastrueses i eshte hapur oreksi ne kete rrumpallhane…

    1. O jorgo palikaris po si ka mundesi qe flet dhe komenton ne kete forme..? Ben gjithomne te njejtin tip “MUTI INTERESANT DHE INTELEKTUHAL-E”.
     Perfundimisht e meriton nick-un “Jargë Pallkari” dhe sinqerisht ty duhet me ta shkerdhy origjinen se qenke vemje

     1. Pra ty nuk te pelqen qe une bej interesantin dhe intelektualin?!

      Po pse te shqeteson ty kjo?!

      Ti shiko permbajtjen, jo stilin!

      Po sherkedheve origjinen time ka shume mundesi qe te shkerdhesh edhe veten apo akoma me keq familjare te tu. Dhe i qahem aspekteve teknike dhe etike.

     2. O Jarge, nuk kam permendur asnje aspket etik apo teknik siç thua ti, por e kam me teper me Intelektuhalen Jorgo…..
      Ajo qe kam kohe duke ta thene eshte mos u bej karagjoz ne rrjet, me komente leshi qe jane te denja vetem per ambiente BAXHELLASH !!!
      Kuptimi i fjales Baxhelle… Prostitute qe perjashtohet nga Bordello per moral te dobet !!
      E kape…. (pyetje qe ta kane bere shpesh besoj) por si loqe qe je nuk thith fare nga kjo ane

      Vazhdo o Karis, por ajo qe nuk kupton ti eshte fakti se ne kete menyre i shton fiqte diku tjeter …… (leqë ça ti them këto fjalë, ti je DRU I SHTREMBER…)

   1. Mos u merr me kermat e fuges. Rama punon cdo dite qe te rrotkarizoje kete popull qe eshte ne pike te hallit.
    Duke i bere te gjithe pjese te prekshme te vjedhjes , abuzimit, krimit.
    Administrata ne masen 80- 90% rri kot. Jane gati 180 mije te punesuar ne shtet. Rreth 150 mije qe sbejne asgje , x 3 (familje me 3
    votues mesatarisht ) ja ku dolen 450 mije vota potenciale. Patronazhistet qe vjedhin familjarisht.
    Bandat kane ushtri me njerez dha bandat paguajne plot njerez ne shume drejtime dhe , ja ku dalin votat e rames mes abuzimit dhe inkriminimit.
    Kjo mase mjerezish eshte shume veshtire te votoje kunder rames.

    Prandaj opozita ka zgjedhur rrugen e duhur, duke e bere ramen te pabesueshem dhe qe do gerryeje cdo gje, dhe portretizuar sakte si koken e meduzes.

  1. Ja kan fut vrapit te iki i pari.

   Do hane kokat e njeri tjetrit , kta kujtojme se lul berisha e shullazi me shoke jane tu nejt kot, prit kur bandat ti qijne ne bythe me rradhe gjush e lali eri . Rrahman rraja taulant ballen.

   Krimi dhe bandat te qijn e ste pagujn

   Ku do te mbeshtetey Rama? Tek mero baze apo kimetja. Kush polic do veje koken me rrezik? Ard veliu??
   Askush sja ka besen rames,interesi ndryshon sipas situates dhe rames i ka ra vlera. Eshte ne hiperinflacion. Dhe ai e di kete por nuk ka zgjidhje.

  1. Nuk se është ndonji surprizë.Te gjithë punonjësit publikë nga më i thjeshti deri ke Rama e kanë standartizuar vjedhjen e korrupsionin.Po të kishim tamam drejtësi dhe të hetonin do të duheshin nja tre burgje të reja e nuk e di se do mjaftonin.Por dhe drejtësia kjo e reja është po pjesë e vjedhjes dhe korrupsionit.

   1. Drejtesia e re thjesht ks shtrenjtu cmimin
    Me pare nje gj ceshtje civile me maru pune duhej 1 mije euore ose 1.5 m lek
    Ka nja 2 vjet qe ka shku cmimi 3 ose 4 m lek ose euro. Si dhe ti gjesh sekserin e duhur sepse jane bere me pordhe ne zemer.

    Por ka dhe nje problem

    Po ashtu prok

  2. nuk ka vjedhë te të gjithë, por për të fshehur shumën e lartë që i është gjetur, policia thotë se ka vjedhur edhe shtëpi të tjera.

 4. Policia Belge arrestoi nja parlamentare greke ter BE dhe i gjeti 1.5milion euro ne nje dhome hoteli? Ku i gjeti?
  Asnjehere,askund dhe tjeter kund ne bote nuk gjen nje njeri ne qeverite boterore qe ligjin e zbatojne.
  Cdo qeveritar duke filluar nga Llalla apo Ahmeti apo Taci etj etj vetem kesh ka ne shtepi.Ja do te behet ligji dhe do i pastrojne .
  Bushat amanet Meten .

 5. Po pse svajte aty te kryqezimi i Laprakes dhe blije nje kasaforte gjigande dhe i kishe te garantuara ato te shkretat!

 6. Shiko nuk ka rendesi kush vodhi kush nuk vodhi. Detajet kane pak rendesi.

  E rendesishme eshte qe me 14 Maj 2023 do ju qijme ne bythe ashtu si tashme eshte bere nje tradite e konsoliduar per cdo zgjedhje, qofshin keto lokale apo kombetare.

  Ne do ju qijme ne bythe, ju do ankoheni sa ju dhemb, ne do ju japim pak krem, ju do qetesoheni… dhe pastaj do thoni hajde na qini prape… e nejse muhabet bytheqirash…

  Keshtu qe mos na cani shume karin nderkohe…

 7. Qija robt, nje ne 3 llafe ne kete portal eshte “Jorgo palipicka”. Ky me duket se eshte i punesuar nga Endri Fuga qe te na caje “jorgo palikarin” se ska mundesi qe ne cdo shkrim anti-Xon, ben nga 35 komente. Dhe me e bukura eshte ky na can “palikarin” e paguhet me taksat tona. Hajt robt ne gop o drejtor i sufllaqeve. 🖕

  1. Me 14 maj te vitit 2023 do ju qijme fort dhe thelle!

   Thelle dhe fuqishem!

   Nderkohe, ti vazhdo me dilemat, trilemat, katerlemat e tua…

   Ti me teper se Boss, dukesh si Koss. I prish.

   1. O kokpidh palikars, ti si drejtor i sufllaqeve me14 Maj 2023 do merrni nje brisk qe te na rruni karin dhe do beni dhe nje blowjob me perfundim derdhjen e kosit te thartum per te ju tretur sufllaqen:).

    Do ju qihet plaka shume shpejt o vemje, ketu do jemi!

    1. Ca te te thote vllai.

     Ketu do jemi.

     PS: Une realisht nuk kam asnje deshire te qij plaken tate apo asnje familjarin tendin, por do te kisha shume deshire, me pelqimin tend, te te fusja karin tim thelle ne bythe.
     Blowjobin do te ta beja, perpara se te te penetroja.

     1. Pervers. Ato qe ja ka enda vet, i shpreh per te tjeret. Kafsheri! Kjo shpjegon edhe inferioritetin e ketij soji ndaj pushtetareve dhe pushtetit te qe po qelbet ere prej felliqesise e skandaleve. Justifikojne cdo gje, akuzojne ne hava gjithkend qe nuk eshte pjese e sektit te tyre ndjellavjelles. Manipulojne me cdo opinion qe japin te tjeret duke i etitekuar shpellar, berishist,sepse te tille jane vete, qenie servile ,interesaxhinj te rendomte qe as e kane idene e mendimit te pavarur. Turme impotentesh qe mendojne se te qenet ne pushtet i ben hamshor. Turp! E felliqet kete vend.

 8. Po si s’ju vjen turp qe merrni neper goje nje motren tuaj qe thjesht kerkonte te shpetonte shendetit e xhaxhait te saj?!

  70 mije Euro qe ajo mezi i kishte mbldhur duke kursyer rroge pas rroge dhe qe nje pastruese e paskrupullt, maloke, agjente e Berishes dhe djali i saj, ja vodhen.

  Po per shendetin e xhaxhait te saj cfare do te behet?!

 9. Hajdut te te gjithe botes hajdeni ne Shqiperi e vidhni shtepite e Ministrave , deputeteve e gjithe drejtoreve e shefave te qeverise Shqipetare se kane euro sa bankat e Amerikes

 10. Te tre duhet te shkojne ne burg!
  Ata te dy sepse kane vjedhur duke shkelur mirebesimin e punedhenesit.
  Ajo e zonja e shtepise sepse mban pare xhepi 120 000 Euro.
  Kurse ti Jorgo Palikari duhet te mesosh se ka nje moment kur e tepron dhe behesh i neveritshem. Edhe bythelepirja ka nje kufi.

 11. Juve qe shani e qe sdini te flisni.

  Jorgo flet me argumenta por dhe kur shan,shan me argumenta dhe pak humor.

  Tani,tju pyes meqe jeni intelektuale,a shprehet njeri keshtu si ju?

  Mua si lexues me ben shume pershtypje,si mundeni te jeni aq lunatike sa te mos e kontrolloni veten dhe te shihni ca keni shkruar?

  Mizerje,ndyresira!

  1. Ja ku nje qe nuk shan e po te thote qe Jorgo eshte pervers, militant i semure. Kur nje gje qelbet ere, hesht te pakten, mos thuaj vjen era perfume. Kur dikush tjeter jep mendimin e vet, mos e etiteko si shpellar e malok. Nese mendimi ndryshe ju vret syte, i bie qe ju jeni futur ne shpellen e militantizmit e interesave tuaja. E ky eshte primitivizem.

 12. Nese jeni aq te ulet,shkoni ne spital psikiatrik e mbylluni atje dhe dilni te rehabilituar.

  Skemi per borxh te lexojme keto pislleqe qe shkruani,burra te tredhur menderisht!

  Dhe kushdo nga ju qe do te me replikoje ta pyese mire veten dhe te sigurohet qe ka 1 fije burrerie se keshtu si shpreheni jeni me keq se plehrat kur i hedhin ne kazan.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *