• |
ide | kryesore

Konfirmohet sezoni i dytë ” Wednesday”

Paparazzi, Slider

Wednesday do të kthehet në Netflix me një sezon të dytë, konfirmoi zyrtarisht transmetuesi më 6 janar. Lajmi vjen më shumë se një muaj pasi seriali me Jenna Ortega arriti në 182 milionë familje dhe kishte 1.2 miliardë orë shikime brenda 28 ditëve të para të tij.


“Ka qenë e pabesueshme krijimi i një shfaqjeje që është lidhur me njerëz anembanë botës”, thanë krijuesit Alfred Gough dhe Miles Millar për TUDUM. “Të entuziazmuar për të vazhduar udhëtimin e ndërlikuar të së mërkurës në sezonin e dytë. Mezi presim të eksplorojmë botën e frikshme dhe drithëruese të Nevermore.”


Ndërkohë Ortega ka folur  për kërcimin tashmë viral në dramën e suksesshme të Netflix, ‘Wednesday’.

Gjatë emisionit, ‘The Tonight Show’, Jenna u shpreh se u frikësua kur i thanë që do realizonte koreografinë. ” Unë shtanga. Ndihesha si një budallaqe. Nuk jam balerinë. Unë nuk bëj asnjë nga këto. Kurrë nuk kam pasur përvojë në këtë fushë. Dhe pastaj nuk fjeta për dy ditë.

“Kam parë video të Siouxsie dhe Banshees…kam gjetur pamje arkivore të fëmijëve goth që kërcenin nëpër klube në vitet ’80 … gjithçka që më kapte në dorë. Dhe pastaj atë ditë, mendova, “Mirë, mirë, thjesht do ta bëj”.

Jimmy e pyeti: “A ke shkuar shumë gjatë?” E ke bërë për 20-minuta?’ Jenna u përgjigj: ‘Jo, e dija se kishte disa gjëra që dua të bëj. I bëra homazhe Lisa Loring, të mërkurën e parë Addams, bëra pak nga përzierja e saj që ajo bën. Dhe sigurisht, ata e filmuan.”Aktorja rrëfeu gjithashtu se nuk e kishte idenë se kërcimi do të bëhej viral, megjithëse ishte paralajmëruar nga Netflix. Ajo vazhdoi: “Netflix po më thoshte, “Oh, ti e di, Jenna, kjo do të bëhet virale në TikTok”/Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.