• |
ide | kryesore

Zyrtarja e kryeministrisë: Eurot i mblodha për të kuruar xhaxhain

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
120 mijë, zyrtarja,

Alda Klosi, ish-shefe e kabinetit të ish-zv.kryeministrit Arben Ahmetaj ra pre e një vjedhje në banesë nga pastruesja e djali i saj që i morën qindra mijëra euro, dollarë dhe miliona lekë shqiptare.


Alda Klosi tregon me detaje versionin e saj të ngjarjes. Shumën e lekëve, Klosi deklaroi se e kishte të deklaruar dhe se e kishte mbledhur për kurimin e xhaxhait.


“Lekët i kam të gjitha të deklaruara. Lekët i kisha për një rast fatkeqësie, për xhaxhin tim që e kam me tumor. Ndodhet në SHBA. I kemi gjetur, mbledhur lekët për këtë rast. Unë kam qenë në Amerikë. Denoncimin e bëra vetë.” – u shpreh Alda Klosi.

Lexo më tej: Historia e plotë/ Si i vodhi pastruesja eurot në shtëpinë e zyrtares së kryeministrisë 

Policia arrestoi Rozeta dhe Havier Dobin, ndërsa brenda banesës së tyre sot u zbuluan edhe 404,800 Euro, 8500 Dollarë dhe aksesorë floriri, të gjitha të fshehura në tubin e aspirimit.

Intervista e plotë e Alda Klosit për “5pyetjet.al”:

Zonja Klosi, si është e vërteta e grabitjes?

Lekët i kam të gjitha të deklaruara. Lekët i kisha për një rast fatkeqësie, për xhaxhin tim që e kam me tumor. Ndodhet në SHBA. I kemi gjetur, mbledhur lekët për këtë rast. Unë kam qenë në Amerikë. Denoncimin e bëra vetë.

Sa kohë kishit që e kishit punësuar pastruesen?

E kisha punësuar prej 5 vitesh. Ajo ka bërë masakër në hapjen e derës. Ka inskenuar një skemë llahtari.

Si e zbuluat?

Nga kamerat.

Çfarë tregojnë kamerat?

Ka inskenuar vjedhjen. Banesa është hapur me çelës. Por ajo e inskenoi. Kishte inskenuar sikur ishte grabitje. Hedhur rrobat, shqyer dollapi.

Dyshimet i kishit ju që e orientuat policinë te pastruesja?

Jo, fare nuk më shkoi mendja. Por ngaqë ishin bërë disa grabitje në banesa. Jam ndjerë shumë keq. Më ka lënë një shije shumë të keqe. Plus edhe momenti, situata e rënduar, kam xhaxhain duke vdekur. Ato kanë qenë lekë për kurimin e tij.

Nuk më ka shkuar mendja te ky person. Kjo grua ka punuar në 20 shtëpi të tjera prej shumë vitesh. E kanë kapur kamerat. Unë erdha kastile nga Amerika me urgjencë. Erdha pardje, shkova në polici dhe bëra denoncimin.

Policia bëri një punë të palodhur. Ky njeri përbën një rrezik publik. Sa shumë familje mund të jenë dëmtuar. Sepse ajo punonte në shumë banesa. Por me denoncimin që bëra i bëra një të mirë komunitetit.

Sa është shuma që pastruesja ju ka marrë ju?

Shuma që sot njoftoi policia se ka sekuestruar nuk ka lidhje me mua. Vetëm shuma e djeshme. (58 150 euro, 7000 dollarë, 368 000 lekë të rinj, sende me vlerë).

Ajo e ka pranuar vetë që i ka marrë. Madje shumën e kam të deklaruar. Se po të ishte e kundërta nuk e bëja denoncimin. Shuma tjetër që është zbuluar sot nga policia mund të jetë marrë në shtëpi të tjera.


65 Comments

 1. Kjo pastrusja qenka Robin Hudi në versionin femer me një ndryshim se
  Nuk jua ndante të varfërve paratë që jua vidhte të pasurve.
  Çudi e madhe hajduti vjedh kryehajdutin.

  1. Kjo është manualisht faza e degradimit (shthurjes) së rilindjes mavi.Ky është momenti kur fillojnë t’ja fusin njëri-tjetrit , sepse ka arritur momenti kur e kanë shtrydhur popullin deri në pikën ku s’mban më.I vetmi burim vjedhje është shtëpitë e njëri-tjetrit.Sigurisht që Rama dhe rrethi i tijë më i ngushtë do fillojnë t’i vjedhin dhe shesin të përdorurit e tyre një nga një.Tani, kush janë rrethi i ngushtë i Ramës&bro. ? Në një tjetër postim. Jeni të ftuar të jepni mendimin tuaj sipas bindjes tuaj.Ç’do kontribut është i çmuar pêr publikun.

 2. “””Zyrtarja e kryeministrisë: 500 mijë eurot i mblodha për të kuruar xhaxhain”””

  Media kazan qe i ben opozite Edi Rames!!!

  Po ne te njejtin postim lexon qe ne asnje pike e intervistuara nuk permend ndonje shume te tipit 500 mije Euro!

  “””Sa është shuma që pastruesja ju ka marrë ju?
  Shuma që sot njoftoi policia se ka sekuestruar nuk ka lidhje me mua. Vetëm shuma e djeshme. (58 150 euro, 7000 dollarë, 368 000 lekë të rinj, sende me vlerë).”””

  Pra diku tek 160K Euro sipas saj.

  1. PS: Ndjese se e lexova 158150 shumen ne Euro, nderkohe qe qenka 58150, pra totali 70K Euro trash e trash.

  2. Nje punonjese e ndershme e administrates qe kerkon te ndihmoje xhaxhain e saj te semure!!!

   E vjedhur dhe e akuzuar padrejtesisht nga Berisha dhe mediat e tij bandite!

   Turp t’ju vije!!!

   Ne opozite do te kalbeni.

    1. O plak! Une ne rastin me te mire jam pasqyrim i cirkut tuaj.

     Po si mund te besh 70K, 540K mo plak?!

     Ju qofshi! Jeni te pacipe! Jeni kucka! Kucka deshtake!

  3. Palikarit nuk i duken shume 120 mije euro e te mendosh pse eshte kaq aktiv ne komente pro hajduterise rilindase … vecse nese shpreson per “ ngritur”rroge

   1. Po si s’te vjen turp! Ju qe akuzoni njerez te pafajshem!

    Ju, idhetare te Sali Berishes, i shpallur Non Grata nga USA dhe UK!

    WTF!

    1. Po pra, si sna vjen turp eeee, ca njerezish jemi qe rilindaset na vjedhin dhe turp duhet te kemi prape ne qe vidhemi? Kete vetem nje palikars koke e kembe e kupton. Yt bythqir katuni se na cave karin ketu derr derr duke u munduar te vesh katranin e zi ne te bardhe.

  4. Mer nje pyetje kam: a I paguajme siguracione dhe taksa kesaj pastrueses ti? Ketu duhet te filloje ceshtja pastaj ku i gjete eurot.

 3. Patronazhistet e Kristaqit nuk dine as te mashtrojne.
  🤣🤣🤣🤣🤣🤣
  Po per tezen qe e ke me Alzheimer, ku do t’i mbledhesh leket?🤣🤣🤣🤣🤣🤣

  1. O Llumi! Media e Andit qe i vogel luante ne prehrin e Enver Hoxhes, ne titull thote qe Zyrtarja paska mbledhur 500K Euro, nderkohe qe ne brendesi te lajmit, ne interviste, ajo thote se ne total jane rreth 70K.

    1. Po nqs. ty personalisht matematika dhe shpalosja e fakteve te duket makuteri e loqeri… makut e loqe je vete.

     Ti merresh me personin dhe jo me faktet.

     1. Pallakaris, kuptohet lehte edhe nga gomeret qe je nga zyra e propagandes fugiste, por gjithcka e jotja vertitet ne nje pike, jane 70 mije, 500 mije apo 600 mije euro. Nderkohe qe ka disa gjera qe nuk shkojne ne tregimin e kesaj zonjes rilindore.
      1- A ishte e siguruar sipas ligjeve ne fuqi pastruesja, apo ne kundershtim me ligjin ajo mbahej ne te zeze?
      2-Meqe thote qe leket i paska mbledhur per kurimin e xhaxhait ne Amerike, pse nuk ishin leket ne banke? A nuk mund t’ia kalonin ne banke njerezit qe po ia jepnin hua?
      3-Parate a do kalonin per ndihme te xhaxhait (i cili me sa duket nuk ka femije) ne rruge bankare, apo (prape ne shkelje te ligjit) do dergoheshin dorazi?
      4-Dhe se fundmi, kjo zonja ka deklaruar qe parate i jane vjedhur gjate kohes qe ajo ishte ne Amerike, pse nuk ia kishte derguar parate per kurim?
      Keto jane pyetjet te cilave duhet t’i jape pergjigje zonje “e vjedhur”

   1. Po kur kjo e Ahmetajt ka “mbledhur” kaq para merreni me mend sa do kete mbledhur tigri Ahmetaj si minister?!

    1. Po c’para ka mbledhur kjo e shkreta?!

     70 mije Euro per te kuruar xhaxhain e saj?!

     Po nga 20 mije e 30 mije Euro mbledhin Emigrantet shqiptare qe duan te shkojne ne Britanine e Madhe!!!

     Po hajde tani… se gjynah, te mos pergojojme mbesa te mira si kjo qe duan te ndihmojne xhaxhallaret e semure.

   2. Jorgo, kur isha i vogël , një pedophil më mbajti në prehër. Pyetja ime për ty është: A kam të drejtë unë t’i urrej pedophilët?
    Kjo është në referencë të përmëndjes së fëmijërisë Andi Bushatit.

    1. Te kuptoj!

     Mendoj se Bushati duhet t’i drejtohet nje psikologeje.

     Jo ne kuptimin qe te zeje si dashnore nje psikologe, por t’i drejtohet profesionalisht asaj/atij.

  1. Nuk jane 500.000 Euro!

   Jane vetem 70.000 Euro qe ajo e zeza i kishte marr borxh per xhaxhain e shkrete te semure.

   Por media e Andit, (qe i vogel luante ne prehrin e Enver Hoxhes), dhe Shkullakut, te cilet qe te dy kane nje xhelozi personale te tmerrshme ndaj Edi Rames e nxorri si 500.

   Keshtu qe mos ki merak. Je ne duart e nje qeverisjeje te sigurte. Asaj te Edi Rames.

   1. pyes veten si do i fuste ne sistem keto fondet per xhaxhain kjo tipja …se ne dijenine time spitalet ne boten perendimore nuk operojne me cash ….pyes veten si do i merrte kjo keto dhe do shkonte ne banke e do i thoshte kasieres mi fut pak ne llogari se dua ti coj ne amerike ,dhe kasierja do qeshte dhe do i thoshte posi patjeter ( yeah right)…..
    kjo eshte si puna e atij mjekut qe tha i kam fituar nga cmimet qe kam marre neper bote …me demek ja kishin dhene ,cash ato organizatat atje ku ishte nderuar …
    Ps: edhe kur heq fonde nga nje banke dhe i con tek tjetra te kerkojne letra qe e vertetojne kete gje ne te kundert si depoziton dot (eksperience personale).
    Shkurt muhabeti ajo ato para i ka te zeza se ndryshe do i kishte ne banke te pastra xixe ……

    1. Gero, paske kohe qe jetoke jashte.

     Spitali do t’ja rregullonte pa shume llafe. Gjithmone nese marrim te mireqene kete karllikun e xhaxhait te semure qe ti e paske ngrene llokum.

     Por edhe nqs. xhaxhai sherohej kjo mund t’i mbante shume mire si leke xhepi ose patjeter do te dilte nje ndertues me banken e tij partnere, (cdo ndertues ka nje banke te besuar), qe NUK do te lajmeronte autoritetet per kete pune.

     Sepse ne teori Banka duhet te lajmeroje autoritetet perkatese sa here qe dikush ben nje derdhje mbi X Leke ne nje llogari te re bankare.

     Keshtu qe Gero, bej pare te piste kudo qe te jesh. Sille si te duash ketu. Menyrat per t’i pastruar do t’i gjejme.

   2. O matematikan kritik arti. 408mije euro ju kapen pastrueses, plus makina e ca mutin kishin ble. Alda ska bo denoncim e ka bo pastrusja me mbulu gjurmet. Tani alda e ndodhur para faktit thore un vetem kaq kisha se di per te tjerat.
    Kush beso qe alda ka punu 5 vjet me kuru xhajen ne amerike dhe kur shkon ta vizitoje i le leket e mbledhura te dysheku ne shqiperi i beso te gjithe perrallat e tjera me shumat.

    Meqe paske fiksim kalamajte qe lujne te prehrat e byrose edhe rama te prehri i spiros ka lujt kur ishte i vogel

    1. O kari , ca karin po thu?! WTF!

     A mund te ulesh breket e te te qij direkte apo do t’i bijme me gjate?

     Beju burre!

 4. Kjo pastruesja duhet bere Kryetare e SPAK-ut, kjo do u vinte hakut hajduteve qeveritare.

  Me shume beri pune kjo se gjithe reforma ne drejtesi. Tani e tutje nuk do dine ku ti

  fshehin leket se ka hajdut por ka edhe hajdut te hajduteve. Jo ne burg por kjo duhet dekoruar

  se te pakten e beri transparencen se ku shkojne leket e shqiptareve.

  1. Ta them une cfare mentaliteti kane pastrueset?!

   Pikesepari ti duhet te kuptosh qe Mendja Djallezore aty nuk eshte Pastruesja, por djali i saj Bol.

 5. Ç’fare behet keshtu ; nje zyrtate e Keshillit te Ministrave qe mban sipas saj 70 mije e kusur euro plus bizhuteri me vlere qe i kap nja 120 mij euro ( edhe kaq rroga e saj nuk i justifikon , nje gjyqtar e perdori kete skeme por per shendetin e vet ) , perse si ka vene ne banke kjo mbesa e xhaxhait ( eshte edhe e mbikqyrjes financiare kjo ) …nje zyrtare e Bashkise ben seksesren me miliona USD ; nje zyrtare e AKSH-it ben trafikanten e droges ; bashkia vete parfundon me ndermarrjet e veta nje pune publike te tenderuar ( praktike që thuhet qe eshte aplikuar edhe te parku rinia ) a mund te na thote njeri ç’fare behet keshtu ne kete shtet … kur nenpunes te tille buburrojne e posedojne shuma te tilla …

  1. Ta shpjegon jorgaqi arragosta,ai i gjen justifikimet,kaq shume jane zhytur ne … sa na kujtojne budallenj.
   Per mua,mjeranet e vertete jane keta biçim pasanikesh hajdute,ne jemi ne rregull sa kohe nuk i biem njeriu ne qafe.E verteta vonon por nuk harron.

   1. Edhe sikur ti te jesh besimtar dhe t’i besosh konceptit te te mires dhe te keqes nuk ka Bibel e Kuran ne bote qe thone: rri aty ti si rrote kari pa bere gje se se verteta vonon, por nuk harron! Se pa merak,mendon zoti per ty.

    Per te verteten duhet te luftosh o cope mishi!

    1. Nuk tha njeri te rrish pa bere gje;
     Jam rrebel nga natyra por kjo sdo te thote qe te rri e te shaj ketu do me bente luftetar.
     Ndergjegjesimi eshte me i rendesishem se vete beteja,sidomos kur kjo e fundit nuk varet nga une.
     Kam qene e do jem ne shesh sa here qe te lipset,por nuk dal dot vetem si tyç.

     1. Dhe s’kemi pse te dalim vetem si tyca.

      Nganjehere thjesht duhet te lesh kohen te kaloje. Se koha i pjek gjerat.

      Njekohesisht edhe nuk mund te dalesh si Don Kishoti qe te luftosh mullinjte e eres.

      Jane ca gjera plako qe s’i kontrollon dot individi. Individi eshte thjeshte nje grimce.

      Fikso kete gjene: rrethanat gjeopolitike.

      Dhe per Shqiperine rrethanat gjeopolitike kane ndryshuar si dita me naten.

      Thjesht mos e lodh shume veten. Lere historine te shfaqet.

      Revolucionet e verteta jane ato te voglat, qe ndodhin dite per dite, pas shume buje.

  1. O zemra ty te lumte goja. Se une seks du!

   Nuk ka urim me te mire per mua se sa “u qifsh!”

   Po ju kantareve as kari nuk ju punon. Ndersa pidhi ju mban ere djathi me boronica…

   Ju nuk keni as tru per te menduar e as kar per te qire.

   Jeni thjesht copa mishi. Te merzitshme… deri ne lodhje.

 6. @21:02
  Pse i turresh jorgaqit
  Ai ashtu e mendon
  Po ja u ngrit jorgaqi mori një flamur në dorë e do protestojë ça do fitoje ?
  Jorgaqi është i squt
  E di fillimin e kenges:
  Në livadhe me dhe të butë hedhin. Valle tre hajdutë
  Dhe i drejtohet Zotit.
  Bajga ppsh u nda në tre pjesë cilëndo që të zgjedhësh ere do mbajë.

  1. Jo vella, nuk me pershtatet fare kjo!

   Mua me pershtatet me se shumti fjalimi i Steve Job-sit:

   Stay hungry, stay foolish!

   “””Your time is limited, so don’t waste it living someone else’s life. Don’t be trapped by dogma — which is living with the results of other people’s thinking. Don’t let the noise of others’ opinions drown out your own inner voice. And most important, have the courage to follow your heart and intuition. They somehow already know what you truly want to become. Everything else is secondary.”””

   1. Po te ishe ti nga ata qe degjojne “inner voice”,apo “follow your heart”,nuk do flisje apo silleshe ne kte menyre.
    Ti dhe soji yt degjoni zerin e te ligut dhe i sherbeni te keqes.
    Sa per dijeni,nuk besoj as ne dogma as ne fe,jam per Vetedijesim,jetoj duke zbatuar “mos i bej tjetrit ate qe sdo doje te ta benin ty”.
    Jam koshient qe sdo marr gje me vete,asgje nuk me perket,thjesht shijoj jeten pa lenduar apo shkelur te tjetet.
    Prandaj ajo qe mund te them per ju eshte:-ju mëshiroj,jeni per te ardhur keq!

    1. Nqs. vertete do besoje ato qe thua qe beson, nuk do me beje mua gjithe ato akuza.

     Keshtu qe nuk i beson.

     1. Si mund te besh viktimen se po te akuzoj,kur ti me cinizem dhe paturpesi mbron ose je pjese e atyre qe po i pijne gjakun njerezve te pa fajshem,mos kerkon ndonje medalje?
      Te uroj sinqerisht te degjosh vertet zerin e brendshem,apo te ndjekesh zemren,keto nuk gabojne kurre.

     2. Je totalisht debil!

      Dhe si arrite ti te me beje pjese te ketyre?!

      Cili ishte udhetimi yt logjikor nga A-ja tek Zh-ja?!

      Une uroj qe te te qijne ne’bythe e te gjesh rehat vellai!

 7. Qeveria e. Ramutoviçit vetem Te. Vjedhi e Te mbushe bodrumet ne palokart e Ti ushqei ne sufllaqe. Ne gjize Te prishur

  1. Kur kjo dashnorja e tigrit Ahmetaj ka bere kaq shume para mendoni tigrin Ahmetaj vete sa dysheke do kete mbushur me to euro?

 8. Urdher I prere nga Rilindja. Ndalohet punesimi I pastrueseve ne shtepite e zyrtareve. Ato qe jane ne pune te shkarkohen menjehere.

  Fondet qe u sekuestrohen pastrueseve hajdute hidhen ne fondin e pakos se madhe per blerjen e zgjedhjeve vendore.
  Kush shkel kete rregull I sekuestrohet çdo gje luksi ne banese, perfshire ketu edhe vibratoret e dashur.

  Pastrueset te kalben ne opozite perjetesisht. Kush eshte edhe patronazhiste te shmanget me kujdes nga parate e destinuara qe ndahen per zgjedhje duke u mohuar aksesin ne kete drejtim per shkak te rrezikshmerise se larte qe paraqesin.

  Familjaret e tyre te mbahen ne survejim te rrepte 24/7 per cdo kontakt me opoziten .

  Pjese nga fondi I krijuar me kete rast u jepen mediave qe mbrojne zyrtaret e demtuar si dhe bejne shkrime investigative per kete kategori.
  Ky urdher hyn ne fuqi menjehere pas shpalljes ne fletoren e turpit

 9. Zvoglimi i shumes se Alda Klosit behet per te relativizuar skandalin.
  Ashtu sikurse u fsheh emri i saj per 3 jave, a mund te besosh “deklaratat” e saj ne polici!!!

 10. Alda ne kryeministri..uupppuuuupppuuuuu. alda do kuroje xhajen ahahahahaha.
  Alda eshte “kuadro” e vjeter e ben majmunit dhe puntore e palodhur.

  1. Normal normal nuk eshte cudi, se deri athere do kene ngelur vetem 1 milion shuplaka komunisto-patronazhiste. Plus qe kokaina dhe shuku me lek e bandat e duke vjedh apo bere votat opozitar te pavlefshme nen kamera pa e rrujt leshin as per Spakun e as per Kapakun. Vetem te dish, se sodjete gjithmone keshtu, honeymoon. Zullumi do keputet shume shpejt.

   1. Kur do keputet zullumi mo zemer?!

    Se ka qe nga 1941-shi qe po ju qijme thelle ne bythe.

    Kur parashikoni ju qe do mbyllet ky proces?!

    Se na u lodh koka e karit! Realisht po na dhemb koka e karit nga qirja e vazhdushme.

    Fut e nxirr, fut e nxirr. Eshte ajo pjesa e poshtme e kokes se karit qe luan rolin e fashes qe digjet si pasoje e freksionit.

    1. Sikur neuronet e tua te ngjiteshin lart,ku e kane vendin,ne koke,dhe akulli qe ke ne zemer te shkrinte sado pak,atehere do kishe shprese per tu quajtur njeri;fatkeqsisht ti mendon me🍌 dhe nuk shet thjesht besimin e njerezve apo vendin,siç je shprehur me lart,por nuk e kupton qe ke shit shpirtin,prandaj mos u mundo te na tregosh se qenke “prekur” nga e shkreta vajze qe mezi mblodhi milionat,kokerr per kokerr per xhaxhain e semure.

  2. Un e njof alden plako dhe mire biles po mduket se edhe ti sngelesh mbrapa se me shum zell je tu e mbrojt. Fiksimi pun muti plako..
   As per ramen ske bo kshu si sot o troll!!!!

   1. Sepse eshte kaq prekese! Eshte kaq skandaloze qe ju Berishistet keni arritur deri ne piken sa te akuzoni nje mbese qe kerkon te shpetoje xhaxhain e saj te semure dhe qe e mbledh rrogen kokerr me kokerr derisa arrin 70 Mije Euro dhe pastaj ja vjedh pastruesja juaj dhe djali i saj i pashpirt.

    Kjo eshte nje histori tragjike! Nje histori kaq e trishte!

    Po si mundesh te njohesh Adelen… e te mos ndjesh asgje per te?!

    PS: Adela Burrelse eshte?!

    1. Errata Corrige: Jo Adela, por Alda

     C’emer i bukur! Alda. Emri i nje mbese qe kerkoi te shpetonte xhaxhain e saj.

 11. Arqen arixhiu dhe ardhji vjelliu, njeri qi socialiste tjetri ha mut ariu.
  Allbani ura vajgurore alqis baltas… evgjitis xhaxhaxhackas.

 12. O palle kari o te qifsha gruan,motren dhe c’te mban libri i rraces,njerezit kane nganje jete te tere ne emigrim dhe nuk kane aq lek gjendje ne shtepi,dhe ti pidh kurve shkruan qe i mblodhi per xhaxhain.Edhe ata qe merren me trafik droge nuk kane aq leke neper shtepira.Ku i gjeti o rob qire -Palli-Kari-qe nuk ke lene radhe pa shkruar ne kete faqe.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *