• |
ide | kryesore

Alibeaj përjashton nga grupi parlamentar 4 deputetë demokratë (EMRAT)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
alibeaj

Sot, më datë 10.01.2023, ka përfunduar afati 1 vjecar për distancimin e plotë dhe publik nga aktet e dhunës ndaj Partisë Demokratike të deputetëve të pezulluar Tritan Shehu; Oerd Bylykbashi; Belind Këllici dhe Agron Shehaj.


Lexo më tej: Kulisat/ Pse i përjashtoi Alibeaj katër deputetët nga grupi i PD 


Në mungesë të aktit të distancimit, sipas vendimit nr.1 dhe nr. 1/1, datë 10.01.2022 të Kryesisë së Partisë dhe konfirmimit të Këshillit Kombëtar dhe Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike në mbledhjen e datës 15.01.2022, nga sot hyn në fuqi masa e largimit zyrtarisht të tyre nga Grupi Parlamentar.

Për këtë qëllim, është njoftuar zyrtarisht Kuvendi i Shqipërisë që deputetët Tritan Shehu; Oerd Bylykbashi; Belind Këllici dhe Agron Shehaj nuk janë më pjesë e Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike duke filluar nga data 11.01.2023.


18 Comments

 1. Prej nje viti keta 4 deputete jane pjese e grupit te Berishes, por Alibeut qe i ka mbetur karrikja e kryetarit me 3 kembe i duhej pakesimi i numrit te kundershtareve brenda PD, ne menyre qe ata te mos ishin ne votimin per te.

  Madje kjo manover e Alibeajt synon te ndikoje edhe ne procesin gjyqesor te vules, i cili eshte i çuditshëm per faktin se Berisha dhe mbeshtetesit e Rithemelimit nuk pretendojne vulen e siglen e ndryshuar te Bashes, por rikthimin tek vula e sigla e dikurshme e PD.

  Legalizimi i dy vulave i jepte fund komedise dhe do te çonte ne 2 PD, por ne humbje te sigurte te grupit Alibasha ne zgjedhjet e 14 majit.

 2. Prej ketej e tutje keta 4 deputete i perkasin grupimit te Fyelltores.

  Ose grupimit “bjeri fyllit, te shpetojme Saliun”

  😅😅😅

  1. Gjalle qenke?
   Kujtuam ndonje over doze,a kushedi çfare,po çthem dhe une;
   s’bie rrufeja ne halé 😂😂😂

   1. Jrgo,
    Gjalle qenke?
    Kujtuam ndonje over doze,a kushedi çfare,po çthem dhe une;
    s’bie rrufeja ne halé 😂😂😂

 3. Kujt i plasi per kete hajdut bashkepunetor i rilindjes
  Nuk di si rine akoma me kete ata te tjeret
  Po beni sherbimin e Rame mafiozit
  Pra edhe ju jeni bere si ata

 4. Nga sot e tutje edhe patronazhistet do ta kuptojne qe ka edhe nje qark tjeter qe jane patronazhistet e patronazhisteve dhe do te mesojne serish ate parrullen “te jetojme si ne rrethim”…

 5. Palokari nip hysmeqari grek të bejlerëve te gjirokastrës. Ndizi qiri sali berishës ju bëri pronarë dhe vjen tani mici i taqit thotë do ju ruaj pronat grekëve i thotë vllehut edi rama.
  Alibeajn një mize në bythe të kalit.Saliun e zuri e drejta e ish të përndjekurve, ish pronareve dhe këtë popull që gjithë jetën ka qenë çirak.e zuri haka e Saliut se ju privatizoi shtëpitë me 50 mijë lekë të vjetra ju dha tokat e shtetezuara të pronareve
  Në të semes shkofshin.partite e komunisto-sigurimso -spiunave

  1. “””Palokari nip hysmeqari grek të bejlerëve te gjirokastrës.”””

   Per te qene me te sakte, nip i dashnorit te nje beu. Qe po ta ndjekesh gjithe fillin e historise, perfundon tek Enver Hoxha qe ka qire ty e racen tate ne bythe qe nga viti i larget 1941.

   1. Jorgo në 41 enveri shiste cigaret e ibrahim bej bicakut.afer kafe florës.
    Faji ynë që se mbajtëm morracake partizane me buke ndihmuam luftën se ishim nacionalistë dhe ato florinj që jepnin nacionalistët ja çonte nexhmija nenes se Mugoshës me traste. E ka deklaruar vetë ajo.
    Me vjen keq qe po bie në nivelin tënd po.rraceqire po me dukesh.ti
    Ua kanë lujte fene grave tuaja në aksione,sido.mos në zbor kur i nxirrnin në mes te nates. Së po vinte armiku.
    Dhe këtë po ju bën edhe edi rama .

    1. Nuk keni asnje faj. Kur dy forca perballen, ka nje fitues dhe nje humbes.

     S’po i bie me gjate se s’di nga te te kap me perpara…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.