• |
ide | kryesore

Përjashtimi i deputetëve/ Berisha akuzon ashpër Alibeajn

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
kandidatë, Berisha

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka folur nga selia blu për vendimin e Enkelejd Alibeajt për përjashtimin e katër deputetëve demokratë nga grupi parlamentar.


Në prononcimin për mediat, Berisha e cilësoi Alibeajn zbatues mjeran të urdhrave të Edi Ramës dhe i keqpërdorur prej tij.


“Jam marrë me probleme krejt të tjera sot. Zbatonjësi mjeran i urdhrave të Edi Ramës…I keqpërdorur në shkallën më ekstreme nga Edi Rama. Zbatoi një urdhër të Edi Ramës duke shkelmuar dhe më shumë mbi dinjitetin e tij.

E ardhmja e grupit parlamentar, do jetë një grup kompakt, i cili do të mbrojë me gjithë potencialin e vet interesat e qytetarëve. Do bëjë gjithçka për të shumëfishuar kontrollet”, tha Berisha.

Lexo më tej: Ç’ndodhi pas kuintave/ Enkelejdi, Beu butaforik i PD 

Ai u ndal më tej te rast i vjedhjes së ish-zyrtares së kryeministrisë Alda Klosi. Berisha theksoi se ka një shpërthim të këtij llumi në mënyrë më të paimagjinueshme dhe akuzoi Ramën se donte të fshihte emrin e saj.

“Kjo qeveri nuk ka se ku ta kapësh më parë. Rasti i Alda Klosit mund të jetë secila nga ministret, secila nga ministrat, vetë Edi Rama, emra të tjerë. Vjen zonja me 40 metra katrorë apartament dhe bëhet me 7 apartamente, lumturon dhe të tjerë përreth saj. Ka një shpërthim të këtij llumi në mënyrë më të paimagjinueshme, më të pakonceptueshme.

Ajo që ishte po kaq përpjekja e Edi Ramës për ta fshehur emrin e Alda Klosit. Emri i Alda Klosit më është dërguar nga qytetari dixhital sapo doli skandali.

Po përpiqej të përdorej e njëjta skemë me Giknurin, Spiropalin, Ilir Beqjan e me radhë”, tha ai.

Sa i përket emrit të Ervin Salianjit si i propozuar për kreun e grupit, Berisha tha se do pranojë vullnetin e deputetëve të PD.

“Salianji është nënkryetar, kështu që unë do pranoj vullnetin e deputetëve të PD. Por u ndala në detyrat e mëdha që kanë. Ju e morët vesh skandalin e fundit të Veliajt që hapte tendera për të vjedhur vetë. Mos kujtoni se është rasti izoluarit, do mësoni shumë në të ardhmen për këtë person që nuk ka të ngopur. Ajo bashki noton në episode të tilla. Detyrat e opozitës janë të shumta sot”, theksoi Berisha.


51 Comments

  1. Po po karte e djegur ngaqe me cdo denoncim qe ben po ju djeg bythen e do jua djeg nje nga nje komunisteve te rilindur hajdute.

   1. Mbeshtetesit e Berishes jane Sklleverit e ketij shekulli, pa memorje, pa dinjitet, turme primitive e barazvlefteshme me hajdutet dhe patronazhistet rilindas. Zoti na shpetofte nga kjo fare e keqe.

 1. Po kete pune ka bere historikisht Berisha. Shan si mrike maloke e pastaj e ha karin thelle ne bythe.

  E cfare te qish…?! Gorgonxola.

  1. Karin që ju futi Berisha,keni 32 vjet që ju përvëlon akoma,saqë ju ka krijuar majasëllin kronik (dylberis hemoroidis).

   1. Enkelejdi si ish i perndjekur nga PPSH , partia e Sali non grates ka mbeshtetje nga populli dhe do fitoje. Populli nuk mund te lejoje nje komunist qe e ka persekutuar Enkelejdin dhe familjen e tij ne regjimin komunist qe ta persekutoje perseri edhe tani ne demokraci.

    1. Kemi parë shumë ish të përndjekur ,të kthyer në leva të persekutorëve(p.sh. Kurt Kola,V.Zh.etj.)Ka të bëjë me sindromin e Stokholmit.

   1. Kur mo vlla?!

    Ai vecse na premton se do na qije e pastaj iken si kucke me karin tone ne bythe…

    Nje carje kari…

    1. si ku mo vlla? 1992 -1997, 2005-2013 , 2 here ua ka ngrejt komet, ramizit tuaj, fatosit tuaj, dhe tani edit tuaj , po plani amerikan eshte pas lul bashes qe u kapgjalle, hajdegjoja ti bim berishes qe te kthhet perte heq ramen se , rama e krujti vete me te, i kish lon lulit pushtetin dhe kish bashkeqeveris por ngae eshte skizofren i donte te sigurt, pastaj nderroi mendje tha cme duhet luli une qeveris vete, vete e krujti rama sala ishte rehat me qytetarin dixital

     nejse ke per ta pare planin amerikan, se e kan zakon ata jane bira kurvash, po po ok ok me ramen, prit kur ti fusin gishtin , salen e bon gati per te marre pushtetin, e kan aty , ca do bojn mo me ramen ata, rama eshe karte e mbarume ? a gjeje qe nuk e bejne dot me berishen pas 9 vjetesh pauze? ka njeri me te besueshem se berisha ??? pranaj te them qe i ka ardh ngordhja rames , dhe i sheh gjonat qe po levizin, po e ndjen fundin, dhe ka frike se mos shkon ne biruce vete

     kane skenare paralel merikanet o loqe qe ben si i ditur. lexo lexo se i kan shkrujtqe me OSS e Dulles biles i kan bo dhe filma hollivudi, , shko ca i gjeti trafikanten qe mbeshteste cia, apo politikanet qe mbeshteste cia, dukefillu nga sadami , milloshevici, mubaraku, gruevski, hashim thaci, rama fluturon me kar ne bythe po do e shohim, ne zgjedhjet parlamentare, , vendoret jane llodra dosherbejne per te fitu rama dhe per tu fuqizuar opozita

     1. Faktet flasin ndryshe. Por respektoj ndjenjat e fansave.

 2. O Sale per vit te ri Alibean e quajte mize, sot miza Alibea qenka kthyer ne mize kali e kjo lloj mize ti si katunar e di mire se si e terbon kalin, miza ti prishi te gjithe planet e tua te mbrapshta, e mbi te gjitha ke paturpesine te flasesh per dinjitetin e tij. Ti ke treguar se nuk ke pike respekti per dinjitetin e kujdo qe ty ste shkojne mbas avazit.

  1. Jane nderruar rolet; keq e me keq po shohim mavite,i ka ardhur radha dhe pritet akoma me keq sa mund te imagjinoni.

 3. Keta moren ne qafe dhe socialistet normale,na mori malli per nje te tille;
  Sekt i tille mavi nuk eshte pare!

 4. Morrat e kuq nuk pushojne se shari Berishen! Sa te pafyre jane, bota rrotullohet do ju vije dita qe do ngeleni si m… ju kujtohen vitet qe fshiheshit si buburreca

 5. PD vetem do te thermohet per sa kohe nuk do te largohet bolsheviku dhe spiunet e sigurimit te shretit qe jane ne te gjitha strukturat drejtuese te Rithenelimit dhe te PD zyrtare. Kjo eshte nje krijese e Ramiz Alise. Kush kundershton keta eshte i shitur. Po vajte tek ata je i mire. Mjere demokratet qe kane besuar tek keta drejtues..

  1. Ti prej dibre,ban mir te hapesh syte mos gremisesh ne ate rrugen e re qe te beri km jot i dashur,ate shif,tjerat lerja njerezve qe kan dy pare tru.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.