• |
ide | kryesore

Përjashtimi i deputetëve/ Alibeaj në realitet tjetër: Unë jam drejtuesi i PD

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Alibeaj

Në delir të plotë, Enkelejd Alibeaj ka komentuar vendimin e tij për përjashtimin nga grupi parlamentar i PD-së të 4 deputetëve demokratë.


Në një prononcim për gazetarët nga Saranda ai tha se është pikërisht ai drejtuesi i PD pas largimit të Bashës, duke nënvizuar qartë; Jam unë përfaqësuesi i demokratëve.


“Gjej rastin të ndodhem mes demokratëve të Sarandës jo vetëm për të festuar por edhe për të diskutuar gjendjen dhe situatën politike së pari në Sarandë, sfidat që na presin, por edhe për zhvillimet lart në qendër. Unë jam drejtues i PD pas shkëputjes së Lulzim Bashës. Unë jam përfaqësues i gjithë atyre demokratëve që kanë vendosur të shkëputen nga periudha tridhjetë e ca vjeçare e politikës shqiptare. Unë e kuptoj fare mirë hallin e atyre që herë pas here bëjnë këto lëvizje agresioni. Eshtë hall i Sali Berishës dhe Edi Ramës. Jam mësuar tashmë me këto etiketime duke më venë në krah të Edi Ramës. Media e ka bërë publike se kush ka qenë bashkë me Edi Ramën. Ata që janë bashkë kanë arësye hallet e tyre personale.” – u shpreh Alibeaj.

Mes te tjerave ai shtoj se është dakord qe demokratet te shkojnë bashke ne zgjedhje.

Kujtojmë se Alibeaj përjashtoi nga grupi i PD-së, Oerd Bylykbashin, Belind Këlliçin, Tritan Shehun si dhe Agron Shehajn.

Lexo më tej: Ç’ndodhi pas kuintave/ Enkelejdi, Beu butaforik i PD 


20 Comments

  1. Kishim dëgjuar për hajdut bankash,shtëpiash,biçikletash,xhepash etj.etj.,por për hajdutë partishë politike!!!!.Ky është Rilindim alla Shqiptar.Turp.

 1. Ambasada ka kohë që ja ka heq “vizen”
  Po është tu tall b.Rama
  Këtu çdo gjë dhe disa shiten e blihen kollaj
  Ja shikoni deputetët.aktoret e mëdhenj që thane duhet prishe shtepia teatri se na duhet nga një shtëpi personale etj.

 2. BREAKING: Whistleblower Drops HARD Evidence, Biden, Obama, Hillary EXECUTED Seal Team 6, Audio Proof
  Banned Youtube Videos

 3. Klysh i rrahur nga komunizmi vulentar spiunonte. Bashvuoitsit Sot i Qi gruan rama e i shrbein Se. Harrova gjekmarkain

 4. Shyqyr qe e tha me ne fund, qe te fillojme ta tallim zyrtarisht

  Mendoj qe drejtor te teatrit te kukllave, kur ta prishi i gjati si teatrin kombtar, ky idioti e meriton

  Klluf i perdor

 5. bravo Alibeaj Amerika dhe BE ty te njef si kryetar i PD . Salih Bythqiri ka marre fund dhe nuk e qi njeri . Takon vetem Qim Peken dhe ca sharlatane qe na bejne te qeshim

  1. Po mor po po nuk e duan shqiptaret dhepo nuk te deshen demokratet te puth halla ne dy faqet.
   Tw hyft vetja ne qejf -thone shkodranet,se pasta e ke ka..in afer vrimes,por me sa doket ky alibasha w ka brenda prandaj ngrefet😂😂

  2. Po, e mbeshtetem ne 1992 sali ish-komunist berishen nga halli, sepse kaq alternativa ofroi shqiperia e drobitur

   Sepse nga krahu tjeter vazhdonte krokodili ramiz alia me ujqit dhe hienat e birose politike

   Po, eshte plotesisht per te qeshur saliu qe flet per lufte kundra diktatures kur ka qene 3 here ne pushtet e nuk i luftoi

   Qesharak eshte

   Por ky tipi alibytha, eshte per te qarë me oi more, se si katandiset burri ne mashkull te shpifur, te perdorur, pa vlere

 6. Ky plehre e antishqipetar eshte ne vazhden e pseudo politikaneve te zgjedhur nga Berisha.
  Po ashtu Basha e mbeshtetur plotesisht nga Berisha deri ne lufte ndaj Olldashit.
  Pra Berisha duhet te zgjidhe problemin eshte pergjegjesi e tij

 7. Vetem largimi i Berishes e hap rrugen per bashkim te demokrateve. Ne rast mosbashkimi Rama mer mbi 45 bashki. Sali Berisha kerkon te bej koalicion me Ilir Meten qe vrau demokratet ne Tropoj,qe arrestoj Berishen,qe vodhi floririn,qe u kap me ze dhe figure me 700 mije euro dhe per kete u vrane 4 protestues te pafajshem,qe u largua ne 2013 pa patur asnje mosmarreveshje me PD dhe shkoj e beri pazar me Ramen. Qe pas 2013 te gjithe ministrite e LSI i kane masakruar demokratet duke i larguar nga puna. Pra Berisha ben ujdi me Liken dhe nuk hap rruge per tu bashkuar familja e tij politike. Une jam nje demokrat qe kam votuar 32 vjet per PD dhe sot jam ne dileme per ke te votoj per Ilir Meten apo per Edi Ramen.Zoti ja kthjellofte mendjen Sali Berishes dhe ti leje demokratet te bashkohen.

 8. Sali Berisha e ka ne dore qe te bashkohen demokratet. Mjafton te iki vet nga kryetar e te zgjedhi dike qe eshte i pranueshem per te gjith. Me mir bashkimi ndermjet demokrateve sesa aleanza me Like floririn, qe e ka vertetuar qe eshte nje cop muti njeri. Edhe un si ky me siper kam votuar gjithmon PD po jam i bindur qe per PD eshte me mir largimi nga kryetar (jo nga PD) i Berishes.

  1. Berisha kishte ikur,e provuam ate tjetrin,pse llomosni kot kur dihet qe asnje ska kellqe per te bashkuar demokratet e aq me teper te fitojne.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.